• Wycieczka autokarowa do Berlina
 • DSC_0060
 • DSC_0068
 • DSC_0138
 • DSC_0022

Berlin – Poczdam

(7 opinii klienta)

Cena od: 230,00 

Tuż za zachodnią granicą rozpościera swoje posady najprężniej rozwijająca się stolica Europy. Zapraszamy Państwa do Berlina, miasta o niezapomnianym kolorycie. Historyczny symbol jedności jest tylko pretekstem do zagłębienia się w przeszłość, którą opowiadają mury, ulice i domy.

Opis

Berlin – Wycieczka autokarowa jednodniowa

Tuż za zachodnią granicą rozpościera swoje posady najprężniej rozwijająca się stolica Europy. Zapraszamy Państwa do Berlina, miasta o niezapomnianym kolorycie. Historyczny symbol jedności jest tylko pretekstem do zagłębienia się w przeszłość, którą opowiadają mury, ulice i domy.

Berlin jako symbol pojednania i zjednoczenia pokoleń tworzy niepowtarzalną atmosferę, która sprawia iż to właśnie tutaj osiedlają się obywatele całego świata. Berlin także od zawsze był miejscem, skąd wydobywał się głos młodego pokolenia i artystów.

Dzisiejszy Berlin to obraz nowoczesnego miasta, pełnego futurystycznej architektury zapierającej dech w piersi każdemu zwiedzającemu. Jednak nie można przeoczyć również wspaniałych zabytków i dostojnych budowli sprzed setek lat.

Złoty anioł spoglądający z kolumny, wymownym gestem zaprasza gości do poznawania zakamarków miasta. Nie można pominąć zachwycającego Rejsu Szprewą przez historyczne centrum miasta wokół Wyspy Muzealnej oraz ultranowoczesnej dzielnicy rządowej .

Berlin urzeka, nie daje o sobie zapomnieć, przenika atmosferą wolności, jedności i porozumienia, a dla swoich gości zawsze trzyma otwartą Bramę Brandenburską.

Poczdam Sanssouci to kompleks zwany „Wersalem Berlina” należy do najpiękniejszych tego typu realizacji w skali całej Europy. Trasa naszego spaceru wiedzie między innymi obok Oranżerii Chińskiej, Herbaciarni i Pałacu Głównego. Wszystko w otoczeniu tryskających fontann, zielonych tarasów, posągów starożytnych bogów i roślin oranżeryjnych w donicach. Przemieszczamy się alejami spacerowymi pośród różnorakich założeń parkowo – ogrodowych i bukietów kwiatowych.

Cena obejmuje:
Podróż autokarem, opieka przewodnika, zwiedzanie, ubezpieczenie NW i KL.

Koszty wstępu:
Rejs Rzeką Szprewą- 20 €.

Godzina Pozycja programowa
06:00 Zbiórka uczestników wycieczki na ul. Słowackiego 23, przy domu wczasowym Bałtyk. Przejazd autokaru przez Wyspę Uznam w kierunku Berlina, na trasie krótki postój na toaletę.
10:00 Przejazd Autokaru przez wschodnie dzielnice Berlina na Wyspę Muzeów, zwiedzanie -jedno z najwspanialszych kompleksów muzealnych w Europie objęte Światowym Dziedzictwem Kultury UNESCO. Następnie rejs Sprewą, godzinna przygoda na pokładzie barki wycieczkowej.
11:30 Zwiedzanie Placu Paryskiego – Brama Brandenburska, hotel Adlon, ambasady oraz wychodzące z placu Aleja Unter den Linden i Aleja 17-go VI.
Spacer linią Muru Berlińskiego symboliczne groby ofiar muru, pomnik Holocaustu. Plac Republiki Reichstag siedzibą parlamentu oraz Urząd Kanclerski.
12:30 Przejazd na Plac Poczdamski prawdziwej perły współczesnej architektury autorstwa światowych sław. Kompleks Deimler Chhrysler, Sony Center. Zobaczymy także fragment Muru Berlińskiego, przy którym jest możliwość nabycia historycznej wizy.
14:00 Przejazd do Poczdamu przez zachodnie dzielnice Berlina Forum Kulturalne, Kwartał Dyplomatów, Europa Center, Dworzec ZOO, bulwar Kurfuerstendamm, Wannsee i most szpiegów Glienicke.
15:30 Godzinny spacer kompleksem pałacowo ogrodowym Sanssouci w Poczdamie. Pałac znany jako Wersal Berlina należy do najpiękniejszych tego typu realizacji w skali całej Europy. Trasa naszego spaceru wiedzie między innymi obok Oranżerii Chińskiej, Herbaciarni i Pałacu Głównego. Wszystko w otoczeniu tryskających fontann, zielonych tarasów, posągów starożytnych bogów i unikatowych roślin. Przemieszczamy się alejami spacerowymi pośród różnorakich założeń parkowo ogrodowych i bukietów kwiatowych.
21:00 Powrót wycieczki do Świnoujścia, pożegnanie grupy.

7 opinii dla Berlin – Poczdam

 1. Podróżnik

  Super miasta i świetna wycieczka. Pełen profesjonalizm organizatora.

 2. Robert i Ewa

  Polecam. Rejs Szprewą w słoneczny dzień bezcenny. W Poczdamie spacer po Parku Sanssouci robi wrażenie.

 3. Kasia i Andrzej

  Super wycieczka, profesjonalni kierowcy, Pan Wojtek przewodnik opowiadając potrafi przenieść nas w czasy historyczne. Organizacja na bardzo wysokim poziomie. Mozna skorzystać podczas postojów z mini barku i zawsze napić się czegoś ciepłego. Polecam.

 4. Aleksander

  Rewelacja, przejazd i zwiedzanie Berlina pierwszorzędne. Pan Wojtek przewodnik to chodząca encyklopedia.. Autokar mega wygodny i ogromny. Polecam

 5. eryk

  Przepiękne miasto z ciekawą historią ,Pan przewodnik bardzo ciekawie opowiada .Warto pojechać

 6. Grzegorz

  Polecam super podróż 😉

 7. Grzegorz

  Super wycieczka polecam 😉

  • adm adm

   Dziękujemy:)

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *