Greifswald-Stralsund „Szlakiem Hanzy” – Jarmark Bożonarodzeniowy

Cena od: 150,00 

Kategorie: ,

Opis

Greifswald-Stralsund „Szlakiem Hanzy”

Związek Hanzeatycki po dziś dzień stanowi dla Niemców miłe wspomnienie po czasach jednego z największych związków kupieckich ówczesnej Europy. Był to związek nadmorskich miast handlowych Europy Północnej z czasów średniowiecza i początku ery nowożytnej, mający na celu ochronę własnych interesów za granicą i uzyskanie przywilejów w handlu. Miasta należące do związku popierały się na polu ekonomicznym, utrudniając pracę kupcom z obcych miast. Hanza liczyła 160 miast. Członkami Hanzy między innymi były: Lubeka (stolica Hanzy), Rostok, Kolonia, Hamburg, Londyn, Bergen, Sztokholm, Gdańsk, Elbląg, Toruń, Kraków, Szczecin, Wolin, Kołobrzeg i inne.

Greifswald – miasto z najstarszym uniwersytetem w tej części Europy, który powstał w 1456 roku. Miasto należy także do Nadbałtyckiego Szlaku Gotyku Ceglanego.

 • Katedra św. Mikołaja
 • Kościół Mariacki – jedna z najpotężniejszych budowli sakralnych północnych Niemiec
 • Barokowy ratusz i budynek uniwersytetu
 • Główny rynek w Greifswaldzie który zamienia się dla Państwa w przepięknie ozdobiony Jarmark Bożonarodzeniowy

Stralsund – Hanzeatyckie miasto powstałe w 1234 roku, leży w pobliżu wysp: Rugii, Hiddensee i Uznam. Znajdziemy tu ponad 800 zabytków z różnych epok. Obszar starego miasta został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 • Kościół Najświętszej Marii Panny
 • Średniowieczne mury i bramy miejskie
 • Ratusz
 • Kamienica Wulflamów
 • Kamienica Scheele
 • Szpital św. Ducha
 • Kościół św. Mikołaja
 • Żaglowiec Gorch Fock
 • Oceanarium (fakultatywnie)

Oceanarium w Stralsundzie: największa w północnej Europie placówka popularyzująca wiedzę o Bałtyku, morzach północnych i północnym Atlantyku. Nowoczesne obiekty wkomponowano w zabytkową zabudowę portowego nabrzeża. Na powierzchni 9,7 tysięcy m² znajduje się 39 akwariów, z czego największe ma 2,6 mln litrów wody. Zgromadzono tu około siedmiu tysięcy gatunków zwierząt i roślin morskich. Oprócz akwariów jest tu pięć wystaw tematycznych, z których największe wrażenie robi wystawa „Giganci oceanów”, na której zobaczymy 26 metrowego płetwala błękitnego w towarzystwie innych morskich olbrzymów.

Jarmark bożonarodzeniowy:

Jarmarki Bożonarodzeniowe to tradycja wywodząca się ze średniowiecznych krajów niemieckojęzycznych Europy. Atmosfera jarmarku bożonarodzeniowego jest niepowtarzalna. Doskonale wprowadzają one odwiedzających w świąteczny nastrój. Dlatego też z czasem jarmarki stały się popularne w całej Europie. Typowy jarmark odbywa się na ulicach lub placach starszych części miast. Znajdują się na nim stragany oferujące ozdoby świąteczne, lokalne specjały kulinarne, wyroby rękodzielnicze. Jarmarkom towarzyszą różnego rodzaju występy artystyczne, jak np. jasełka, koncerty charytatywne, prezentacje szopek bożonarodzeniowych, czasem także lunaparki i inne atrakcje rozrywkowe.

Wycieczka jednodniowa

Cena obejmuje:
Podróż autokarem, przewodnictwo, organizację czasu, ubezpieczenie NNW i KL.

Koszty dodatkowe:
Wstęp do Oceanarium w Stralsundzie – 15 euro (DLA CHĘTNYCH)

Informacje dodatkowe:
UWAGA!: Wszystkie osoby udające się za granicę mają obowiązek posiadania przy sobie ważnego dowodu osobistego lub paszportu!

Kierunek i czas zwiedzania ze względu na trwające prace budowlane oraz warunki pogodowe może ulec zmianie.

Godzina Pozycja programowa
9:30 Zbiórka uczestników wycieczki na ul. Słowackiego 23, przy domu wczasowym Bałtyk. Przejazd autokaru przez Wyspę Uznam w kierunku na Greifswald, na trasie krótki postój na toaletę.
10:30 Przyjazd do Greifswald – zwiedzanie.
12:00 Wyjazd z Greifswald w kierunku Stralsund.
13:00 Przyjazd do Stralsund – zwiedzanie, wejście do Oceanarium, czas wolny.
17:30 Wyjazd ze Stralsund w kierunku Świnoujścia.
19:30 Powrót wycieczki do Świnoujścia, pożegnanie grupy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Greifswald-Stralsund „Szlakiem Hanzy” – Jarmark Bożonarodzeniowy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *