• Hamburg i Lubeka - Wycieczka jednodniowa ze Świnoujścia

Lubeka – Stolica MARCEPANA Perełka architektury światowej – 28 XI, 5XII,12XII, 19XII

(2 opinie klienta)

Cena od: 160,00 

Na pewno słyszeliście Państwo o jednym z największych portów europejskich, jakim jest Hamburg.  W drodze powrotnej odwiedzimy Lubekę, gdzie wszystkim entuzjastom marcepanów polecamy odwiedzenie słynnej cukierni Niederegger.

Kategoria: Tagi: , , , ,

Opis

Lubeka – Wycieczka  – telefon: 601586613

UWAGA – wymagane jest posiadanie PASZPORTU COVIDOWEGO (UCC)

  LUBEKA – Jarmark Bożonarodzeniowy

Lubeka, królowa wszystkich miast hanzeatyckich, została założona w 1143 roku jako pierwsze „zachodnie miasto na bałtyckim wybrzeżu”. Średniowieczne otoczenie oraz atrakcje kulturalne i zabytki historyczne również dzisiaj nadają miastu cudownego charakteru i przypominają o wielkiej przeszłości Wolnego Miasta Rzeszy i Hanzy.                                              

Lubecki marcepan-słodka pokusa z północy. Już w 1530 pojawiły się pierwsze wzmianki zachwalające marcepan z Lubeki. Wcześniej był to rarytas dostępny jedynie dla władców i bardzo bogatych obywateli. Dziś, wszyscy turyści odwiedzający to hanzeatyckie miasto mogą skosztować marcepana w różnych wariantach. Specjalność tę wyrabia się ręcznie w dwunastu manufakturach – do skosztowania i rozkoszowania się jego smakiem oraz do kupowania zapraszają liczne kawiarenki i wyspecjalizowane sklepy.

W okresie adwentu cała Lubeka staje się jednym wielkim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym.Kamienice w stylu renesansowym i klasycystycznym w grudniu przypominają gigantyczny kalendarz adwentowy.Nad STARÓWKĄ nosi sie aromat grzanego wina,prażonych migdałów,pierników i pieczonych kasztanów

Program zwiedzania        

  • Stary port w Lubece – spacer nabrzeżem spichlerzy
  • Brama Holsztyńska i spichlerze solne
  • Spacer po starówce miasta. Szlak wiedzie obok Kościoła św. Piotra, Ratusza, Kościoła Mariackiego, Domu Buddenbrooków (dom Tomasza. Manna), Kościoła św. Jakuba.
  • Obok Ratusza możliwość odwiedzenia cukierni Nideregger (wynalazców marcepana). (Otwarte także w niedzielę. Ceny marcepanów od ok. 2 euro)

Wstępy płatne:

Kościół Mariacki w Lubece  –  5 €,

Inne możliwe wydatki:

– Marcepany- od ok. 3 €,
– Toalety płatne: 0.75 €,

Cena zawiera: autokar, usługi przewodnika, ubezpieczenie NNW i KL w Inter

Obowiązkowy dowód osobisty, certyfikat covidowy, maseczki

Informacje dodatkowe : kierunek  i czas zwiedzania  ze względu  na sytuację epidemiczną  oraz warunki pogodowe  mogą ulec zmianie.

Informacje dodatkowe:
W związku z nowymi zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego  (zagrożenie korona wirusem) informujemy że wycieczki realizujemy wyłącznie własną flotą autokarową. Spełniamy wszelkie standardy bezpieczeństwa. Nasze autokary są poddawane każdorazowo po zakończeniu każdego wyjazdu pełnej dezynfekcji polegającej na dokładnym czyszczeniu płynami dezynfekcyjnymi.  Kluczowe 3 godzinne ozonowanie całego autokaru certyfikowanym sprzętem ozonującym zapewnia to najwyższe standardy bezpieczeństwa dla podróżujących. Dodatkowo autokary zostały wyposażone w akcesoria i preparaty odkażające, które każdorazowo są stosowane przy ponownym wsiadaniu do autokaru w trakcie wycieczki.

Wycieczki jednodniowe

Dlaczego wycieczki jednodniowe, czym są wycieczki jednodniowe? Co to znaczy?

Zdecydowanie wycieczki jednodniowe to wyjazdy organizowane w miejscu, gdzie jesteśmy na wakacjach, do atrakcyjne turystycznych zakątków,
pod opieką przewodnika. Oczywiście są to wycieczki dodatkowo płatne. Bez wątpienia organizacją wycieczek w Hamburg i Lubeka zajmuje biuro z którym wyjeżdżamy,
bądź lokalne agencje z którymi współpracujemy.

Wycieczki autokarowe

Oczywiście profesjonalna opieka i organizacja wycieczek fakultatywnych w Hamburg i Lubeka.

Polscy przewodnicy – Lubeka

Bez wątpienia wycieczka fakultatywna obejmuje zazwyczaj przejazd wybranym środkiem transportu, ewentualne ubezpieczenie
(głównie chodzi o sporty ekstremalne, których podstawowa polisa nie obejmuje). Zdecydowanie również opiekę pilota lub przewodnika.
Niewątpliwie czasem jest i przewodnik i pilot, ponieważ lokalny przewodnik nie mówi w języku polskim, jest więc tłumaczony np.
przez pilota naszej wycieczki.

Bez wątpienia odatkowo w cenę wycieczki jednodniowej mogą być już wliczone opłaty za wejścia do zabytków, muzeów czy innych zwiedzanych obiektów.
Dlatego czasem także cena obejmuje jakieś posiłki w czasie podróży (lunch, poczęstunek czy normalny obiad).
Oczywiście w niektórych krajach można spotkać się również z prośbą o napiwki dla kierowców, przewożących całą wycieczkę z miejsca na miejsce.
Zdecydowanie jest to dobrowolny datek, który ma wspomóc zazwyczaj słabo opłacanych przewoźników.

Bez wątpienia warto też jeszcze przed wykupieniem wycieczki jednodniowej zapoznać się z pisemnymi warunkami organizowanej wycieczki
,świadczeniami jakie ma zapewnić organizator.

Najlepsze wycieczki jednodniowe do Niemiec

Wycieczki do LubekI – Wycieczki jednodniowe.

Bez wątpienia przebieg wycieczki fakultaywnej, obiekty do zwiedzania mogą się różnić ze względu na warunki pogodowe lub drogowe.
Pozieważ czasem powstające bariery terenowe, wyłączenie ruchu, godziny odlotów linii lotniczych czy zamknięcie zabytków.
Oczywiście decyzja należy wtedy do przewodnika.

Wycieczki jednodniowe do Hamburga i Lubeki promocje

Bezapelacyjnie zorganizujemy najlepsze wycieczki jednodniowe do Lubeki.

Godzina Pozycja programowa
06:15 Zbiórka uczestników wycieczki na ul. Słowackiego 23, przy domu wczasowym Bałtyk. Podróż autokarem przez Niemcy, na trasie przewidziany postój na toaletę i śniadanie.
10:30 Rozpoczynamy zwiedzanie od Starego Portu- spacer nabrzeżem spichlerzy, następnie Brama Holsztyńska i spichlerze solne. Spacerem po starówce miasta szlakiem obok Ratusza, Kościoła Mariackiego, Domu Buddenbrooków oraz słynnej cukierni wynalazców marcepana.
15:30 Wyjazd autokaru w drogę powrotną do Świnoujścia, na trasie przewidziany postój przy autostradzie.
20:00 Powrót wycieczki do Świnoujścia, pożegnanie grupy.

2 opinie dla Lubeka – Stolica MARCEPANA Perełka architektury światowej – 28 XI, 5XII,12XII, 19XII

  1. Zadowolony

    Polecam. Super wycieczka, starówka w Lubece przepiękna. Wygodny klimatyzowany autokar Pani przewodnik przekazywała informacje z wielką pasją.

  2. Lila :)

    Super wycieczka. Polecam te najważniejsze Hansa`etyckie miasta. Kompendium wiedzy, rejs po Elbie na pokładzie statku „KEHRWIEDER” daje niepowtarzalną możliwość zwiedzenia Hamburga od strony wody, rejs kanałami niczym w Wenecji, widok przepięknych spichlerzy zbożowych – niezapomniane wrażenia i wiele innych. Do tego miła obsługa wygodny autokar bezpieczna podróż profesjonalna Pani przewodnik – Monika .

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *