• Hamburg i Lubeka - Wycieczka jednodniowa ze Świnoujścia

Hamburg i Lubeka – Wycieczka autokarowa

(2 opinie klienta)

Cena od: 170,00 

Na pewno słyszeliście Państwo o jednym z największych portów europejskich, jakim jest Hamburg.  W drodze powrotnej odwiedzimy Lubekę, gdzie wszystkim entuzjastom marcepanów polecamy odwiedzenie słynnej cukierni Niederegger.

Kategoria: Tagi: , , , ,

Opis

Hamburg i Lubeka – Wycieczka

UWAGA – wymagane jest posiadanie PASZPORTU COVIDOWEGO (UCC)

Spędzając wolny czas w Świnoujściu trudno nie skorzystać z okazji i nie wybrać się na jeden dzień do naszych sąsiadów za zachodnią granicą.

Na pewno słyszeliście Państwo o jednym z największych portów europejskich, jakim jest Hamburg. Położone jest przy ujściu Łaby do Morza Północnego. Miasto od zawsze słynące z handlu, należące do związku Hanzy stając się jej najważniejszym portem. Bardzo dynamicznie rozwijał się aż do naszych czasów.

Aby w pełni odczuć klimat i atmosferę Hamburga,  musimy wybrać się do Nowego Miasta, gdzie pośród siedemnastowiecznej zabudowy wyłania się Kościół św. Michała, z którego wieży możemy podziwiać panoramę całego miasta. Spacer wokół Ratusza, Giełdy Hamburga lub nad kanałami po słynnej Wenecji Hamburga z pewnością pozostanie na długo w Państwa pamięci.

Gdyby tego było mało, zostaje jeszcze zaplanowana wycieczka do równie ciekawego i podobnego w charakterze miasta północnych Niemiec – Lubeki.

Jeszcze wspanialsza starówka wpisana na listę  UNESCO. Jednym z wielu wspaniałych zabytków, które miniemy na trasie naszej wędrówki, będzie Kościół Mariacki. Monumentalny masyw świątynny, który jest klasycznym przykładem niemieckiego gotyku ceglanego. Farę obejrzymy z zewnątrz i wejdziemy do jej wnętrza, aby zagłębić się w jej zakamarki, przemierzając historię ponad siedmiu stuleci.

Natomiast wszystkim entuzjastom słodyczy, polecamy odwiedzenie słynnej cukierni Niederegger i spróbowania lubeckiego marcepana, wyrabianego metodą tradycyjną do dziś. Pobyt w Lubece zakończymy wizytą u Bramy Holsztyńskiej. Jest to jena z najbardziej rozpoznawalnych bram nie tylko w Lubece, ale i całych Niemczech.

Dodatkowe informacje o wycieczce jednodniowej Hamburg i Lubeka – Wycieczka

Cena obejmuje:

Podróż autokarem, przewodnictwo, organizację czasu, ubezpieczenie NW i KL.

Koszty dodatkowe:
Fakultatywne wejście na punkt widokowy na wieży Kościoła Św. Michała – 5 €.
Wejście do Kościoła Mariackiego w Lubece – 3 €.

Informacje dodatkowe:
W związku z nowymi zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego  (zagrożenie korona wirusem) informujemy że wycieczki realizujemy wyłącznie własną flotą autokarową. Spełniamy wszelkie standardy bezpieczeństwa. Nasze autokary są poddawane każdorazowo po zakończeniu każdego wyjazdu pełnej dezynfekcji polegającej na dokładnym czyszczeniu płynami dezynfekcyjnymi.  Kluczowe 3 godzinne ozonowanie całego autokaru certyfikowanym sprzętem ozonującym zapewnia to najwyższe standardy bezpieczeństwa dla podróżujących. Dodatkowo autokary zostały wyposażone w akcesoria i preparaty odkażające, które każdorazowo są stosowane przy ponownym wsiadaniu do autokaru w trakcie wycieczki.

Godzina Pozycja programowa
05:00 Zbiórka uczestników wycieczki na ul. Słowackiego 23, przy domu wczasowym Bałtyk. Podróż autokarem przez Niemcy, na trasie przewidziany postój na toaletę i śniadanie.
10:00 Zwiedzanie Hamburga rozpoczynając od Kościoła św. Michała z wieży którego rozpościera się panorama całego miasta, a także malowniczego ” Zaułka Wdów”.
12:00 Przejazd przez dzielnicę St.Pauli ulicą Ripperbahn, dalej nabrzeżem portowym obok targu rybnego, doków stoczniowych, starego tunelu pod Łabą i dzielnicę spichlerzy ( krotki postój dla foto).
12:30 Zwiedzanie Ratusza , Giełdy, Wenecji Hamburga traktu ” Młodych Panien”, kończąc na Kościele Św. Piotra z krótkim czasem wolnym przed wyjazdem do Lubeki.
15:00 Rozpoczynamy zwiedzanie od Starego Portu- spacer nabrzeżem spichlerzy, następnie Brama Holsztyńska i spichlerze solne. Spacerem po starówce miasta szlakiem obok Ratusza, Kościoła Mariackiego, Domu Buddenbrooków oraz słynnej cukierni wynalazców marcepana.
17:30 Wyjazd autokaru w drogę powrotną do Świnoujścia, na trasie przewidziany postój przy autostradzie.
21:30 Powrót wycieczki do Świnoujścia, pożegnanie grupy.

2 opinie dla Hamburg i Lubeka – Wycieczka autokarowa

  1. Zadowolony

    Polecam. Super wycieczka, starówka w Lubece przepiękna. Wygodny klimatyzowany autokar Pani przewodnik przekazywała informacje z wielką pasją.

  2. Lila :)

    Super wycieczka. Polecam te najważniejsze Hansa`etyckie miasta. Kompendium wiedzy, rejs po Elbie na pokładzie statku „KEHRWIEDER” daje niepowtarzalną możliwość zwiedzenia Hamburga od strony wody, rejs kanałami niczym w Wenecji, widok przepięknych spichlerzy zbożowych – niezapomniane wrażenia i wiele innych. Do tego miła obsługa wygodny autokar bezpieczna podróż profesjonalna Pani przewodnik – Monika .

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *