KOPENHAGA – MALMO „Brama do Skandynawii” – SOBOTA

(2 opinie klienta)

Cena od: 270,00 

Na tej wycieczce poprowadzimy Państwa po południowych zakamarkach Skandynawii.  Pomiędzy wyspami duńskim ; Falster , Faro, Moon i Zelandia znajduje się zachodnie ramię Bramy Skandynawii i jej wschodnia strona czyli szwedzka Skania.

Opis

KOPENHAGA – MALMO

UWAGA – wymagane jest posiadanie PASZPORTU COVIDOWEGO (UCC)

Przebieg wycieczki:

Na tej wycieczce poprowadzimy Państwa po południowych zakamarkach Skandynawii.  Pomiędzy wyspami duńskim ; Falster , Faro, Moon i Zelandia znajduje się zachodnie ramię Bramy Skandynawii i jej wschodnia strona czyli szwedzka Skania.

To właśnie tutaj przed tysiącami lat powstała cieśnina Oresund oddzielając lądy. Dla wielu miejsce wielowiekowych waśni i podziałów, dla żeglarzy skrót pomiędzy morzem Bałtyckim a Północnym a dla turystów nowa trasa turystyczna łącząca Europę ze Skandynawią. Wizytówką tego miejsca jest jedyna w swoim rodzaju przeprawa o długości ok. 16 km. Połączenie tunelu, wyspy i imponującego mostu. Skorzystamy z niej dwukrotnie jadąc do Malmo i wracając do Kopenhagi. Strzeliste pylony mostu widoczne są z odległości kilkudziesięciu kilometrów przyciągając uwagę  turystów i żeglarzy.

My teraz zaglądniemy na małą chwilę do Malmo , miasta które ciągle tkwi w okowach duńskiej przeszłości.

Tworzy zarazem od czterech wieków nową szwedzką tożsamość, jednak w bardzo wielonarodowym wydaniu. Miasto stało się swoista ostoją dla barwnej mieszanki przybyszów z całego globu. Wystarczy być chwilę  a usłyszymy na głównym deptaku miasta nazywanym Stortorgetem przynajmniej kilka języków świata.

Co przyciąga tutaj turystów ?

Patrząc oczami historii – na pewno stare miasto opierające się na trzech historycznych placach : Stortorget, Lilla Torg i Gustav Adolf Torg.  Zobaczą Państwo: Pomnik Karola X Gustawa –  sprawcy potopu szwedzkiego, okolice Malmohaus , port oraz popularną nadmorską promenadę Ribban , którą udamy się na powrót do Danii.

Polscy przewodnicy w Danii

Bez wątpienia wycieczka fakultatywna obejmuje zazwyczaj przejazd wybranym środkiem transportu, ewentualne ubezpieczenie
(głównie chodzi o sporty ekstremalne, których podstawowa polisa nie obejmuje). Zdecydowanie również opiekę pilota lub przewodnika.
Niewątpliwie czasem jest i przewodnik i pilot, ponieważ lokalny przewodnik nie mówi w języku polskim, jest więc tłumaczony np.
przez pilota naszej wycieczki.

Bez wątpienia dodatkowo w cenę wycieczki jednodniowej mogą być już wliczone opłaty za wejścia do zabytków, muzeów czy innych zwiedzanych obiektów.
Dlatego czasem także cena obejmuje jakieś posiłki w czasie podróży (lunch, poczęstunek czy normalny obiad).
Oczywiście w niektórych krajach można spotkać się również z prośbą o napiwki dla kierowców, przewożących całą wycieczkę z miejsca na miejsce.
Zdecydowanie jest to dobrowolny datek, który ma wspomóc zazwyczaj słabo opłacanych przewoźników.

Bez wątpienia warto też jeszcze przed wykupieniem wycieczki jednodniowej zapoznać się z pisemnymi warunkami organizowanej wycieczki
,świadczeniami jakie ma zapewnić organizator.

Wycieczki jednodniowe w Danii promocje

Bezapelacyjnie zorganizujemy najlepsze wycieczki jednodniowe w Danii.

Ale zanim wrócimy do Danii, wstąpimy do przepięknego Lund. To stąd arcybiskupi sprawowali władzę kościelną nad całą Skandynawią. To tu konsekrowano katedrę , w której od XIII do XV wieku odbywały się koronacje królów Danii. W 1666 roku w Lund został założony Uniwersytet, którego założenie było demonstracją odzyskania przez Szwedów kontroli nad ziemiami szwedzkimi .

Kolejne godziny zostawiamy na Kopenhagę , nazywaną przez wielu Stolicą północy. Dawna Hafnia, obecnie zachwyca miejscami takimi jak: deptak starego miasta Stroget , zamek królewski Amalienborg , syrenka kopenhaska czy fontanna słynnej bogini Gefion. Zaprosimy Państwa również w miejsca które już od wielu lat można tylko zwiedzić korzystając z tramwajów wodnych jak : Nyhaven – zabytkowy XVIII wieczny port, gdzie mieszkał H.H. Andersen, czy kanał Christiana nazywany Amsterdamem Północy.

Cena obejmuje:

Wycieczka Kopenhaga i Malmo.
Podróż autokarem, promem,  przewodnictwo, organizację czasu, ubezpieczenie NW i KL.

Koszty dodatkowe:

przeprawa cieśniną Oresund – 12 €, rejs – 6 €.

Prosimy także o posiadanie przy sobie kwoty 18 Euro
Stawka indywidualna za bilet grupowy.

Godzina Pozycja programowa
2:00 Zbiórka uczestników wycieczki na ul. Słowackiego 23, przy domu wczasowym „Bałtyk”. Wyjazd autokarem w kierunku Rostocku.
05:30 Przyjazd do portu w Rostocku, rejs promem linii „Scandlines” do Gedser na wyspie Falser.
07:30 Przypłynięcie do Danii, dalsza podroż autokarem przez wyspy duńskie: Falster, Zelandię i Amager do mostu Oresund zwanego ” Bramą do Skandynawii”,który łączy dwa kraje.
09:30 – Przeprawa cieśniną Oresund ( tunel – wyspa – most ; uruchomiona 01.07.2000 16-sto kilometrowa trasa łączące Europę ze Skandynawią ).
– Pbjazd i zwiedzanie Malmo ( trzecie po Sztokholmie i Geteborgu miasto w Szwecji , stolica regionu o nazwie Skania ).
– Stortorget – plac nazywany Rynkiem Głównym z pomnikiem Karola X Gustawa , Ratuszem miejskim oraz XVI w urbanistycznym układem ulic z zabytkową zabudową powstała pomiędzy XVI a XVIII w .
– Malmohus pierwsza forteca o tej nazwie powstała w XV w , obecny obiekt jest próbą łączenia zarówno stylów jak i potrzeb kolejnych właścicieli , obecnie służy celom kulturalnym jako zespól muzeów miejskich
– Ribersborg – nadmorska kilkukilometrowa promenada z widokiem na cieśninę Oresund.
13:00 – Zwiedzanie Kopenhagi stolica Danii :
– Christianborg siedziba duńskiego parlamentu i rządu mieszczą się tu również reprezentacyjne komnaty królewskie , Sąd Najwyższy i Ministerstwo Finansów.
– Nyhaven malownicza XVIII w dzielnica a zarazem stary port , obecnie miejsce dostarczające różnorakich rozrywek od licznych zabytkowych restauracji i knajpek , poprzez uliczne muzykowanie i tańce prawie przez całą dobę, tutaj mieszkał również H.H. Andersen.
– Amalienborg barokowy pałac królewski , od 1795 roku siedziba duńskich monarchów , to właśnie tutaj w samo południe odbywa się uroczysta odprawa gwardii królewskiej.
– Fontanna bogini Gefion przypomina o starej legendzie w której piękna a zarazem kapryśna bogini o imieniu Gefion stworzyła Danię
– Syrenka kopenhaska symbol Kopenhagi , malutka dama z andersenowskiej baśni stała się prawdziwą atrakcją miasta.
– Strogetu zabytkowy pasaż zamknięty dla samochodów w latach 60-tych XX w , z oryginalną zabudową powstałą pomiędzy XVII XIX w.
19:00 Podroż autokarem na prom do Gedser.
22:15 Rejs powrotny do Rostocku.
02:30 Przyjazd autokaru do Świnoujścia, pożegnanie grupy.

2 opinie dla KOPENHAGA – MALMO „Brama do Skandynawii” – SOBOTA

  1. Borys

    Tak wiele za tak niewiele. Ale od początku wycieczka zaczęła się o 2 w nocy wyjazdem autokarem ze Świnoujścia, następnie przejazd do Rostocku i przeprawa promem Scandilines ok. dwie godziny. Wszystko zorganizowane na najwyższym poziomie bez kolejek czekania zapięte na ostatni guzik. Następnie przejazd do Malmo przez malownicze rejony Danii po licznych mostach nad Morzem Bałtyckim i oczywiście najważniejszym mostem łączącym Malmo z Danią (mocno wiało na szczycie ok 60 metrów nad poziomem morza). W Malmo wizytacja starego rynku, Touring Torso, i powrót do Dani dalej Kopenhaga. Cudne miejsce moc atrakcji rej statkiem wycieczkowym po kanałach Kopenhadzkich, zmiana warty, nowy port w tym piękne prowadzenie przez przewodnika p. Ewę (serdecznie pozdrawiam) i historie Dani dynastii królów duńskich w tym o Chrystianie IV. Przy tym cały czas przejazd, zwiedzanie i opowiadanie na koniec jeszcze dzielnica Christiania. Super wycieczka przejazd komfortowym autokarem uprzejmi kierowcy i atmosfera prawdziwej przygody. Motto wycieczki przekazane przez panią Ewę a pochodzące od Hansa Christiana Andersena „nie podróżujesz to nie żyjesz”. Dzięki za wycieczkę i polecam każdemu. Borys

  2. Jaroslaw Krawczyk

    Wycieczka do trzech miast skandynawskich stanowiących ” bramę skandynawii ” to piękna podróż . Pomimo wyjazdu w środku nocy i nieprzespanych kolejnych dwóch nocy to warto było jechać . Przepłynięcie promem z Rostoku do Gedser przez Zatokę Meklemburską , gdzie można było na promie obserwować poranny wschód słońca , widok ten był bardzo ładny . Dalej przejazd autokarem przez wyspę Falster i Zelandię , oraz mostem Oresund do Skanii historycznej krainy która kilkaset lat należała do państwa duńskiego co w wyniku wojen Danii ze Szwedami , Dania utraciła tą piękna historyczny region . Zwiedzaliśmu urokliwe miasto Malme , a także jedyną w Szwecji piękną romańską katedrę w mieście Lund , gdzie koronowali się królowie Danii , gdy miast to należało do państwa duńskiego . Nastepnie przejazd do pięknej Kopenhagi z jej starymi zabytkami , gdzie podczas rejsu kanałami , można było zobaczyć te zabytki które nie dało się obejrzeć spacerując ulicami miasta . Przewodniczka Pani Ewa bardzo dobrze przekazywała nam wiedze na temat oglądanych zabytków we wszystkich trzech miastach które zwiedzaliśmy . Naprawdę polecam tą wycieczkę z świnoujskim biurem podrózy Wybrzeże bis .

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *