• Wyprawa w nadmorskie krainy

KOPENHAGA

Cena od: 250,00 

Opis

BRAK WOLNYCH MIEJSC NA 23.07.2022.

Zapraszamy w innych terminach

Wycieczka do Kopenhagi- telefon: 601586613

Na tej wycieczce poprowadzimy Państwa po południowych zakamarkach Skandynawii. Pomiędzy wyspami duńskim ; Falster , Faro, Moon i Zelandia znajduje się zachodnie ramię Bramy Skandynawii i jej wschodnia strona czyli szwedzka Skania.

To właśnie tutaj przed tysiącami lat powstała cieśnina Oresund oddzielając lądy. Dla wielu miejsce wielowiekowych waśni i podziałów, dla żeglarzy skrót pomiędzy morzem Bałtyckim a Północnym a dla turystów nowa trasa turystyczna łącząca Europę ze Skandynawią. Wizytówką tego miejsca jest jedyna w swoim rodzaju przeprawa o długości ok. 16 km. Połączenie tunelu, wyspy i imponującego mostu.  Strzeliste pylony mostu widoczne są z odległości kilkudziesięciu kilometrów przyciągając uwagę turystów i żeglarzy. W stolicy Danii zobaczymy m.in.: Syrenkę Kopenhaską, fontannę Gefion, odprawę warty Gwardii Królewskiej, kościół Marmurowy, zespół pałacowy Amalienborg, ratusz miejski, pomnik Andersena, siedemnastowieczną dzielnicę portową Nyhaven. Spacer po najdłuższym deptaku Północnej Europy – ulicą Stroger, znaną m. in. z najmodniejszych sklepów, występów licznych artystów, muzyków, kuglarzy.

Co przyciąga tutaj turystów ?

Patrząc oczami historii – na pewno stare miasto opierające się na trzech historycznych placach : Stortorget, Lilla Torg i Gustav Adolf Torg.  Zobaczą Państwo: Pomnik Karola X Gustawa –  sprawcy potopu szwedzkiego, okolice Malmohaus , port oraz popularną nadmorską promenadę Ribban , którą udamy się na powrót do Danii.

Polscy przewodnicy w Danii

Bez wątpienia wycieczka fakultatywna obejmuje zazwyczaj przejazd wybranym środkiem transportu, ewentualne ubezpieczenie
(głównie chodzi o sporty ekstremalne, których podstawowa polisa nie obejmuje). Zdecydowanie również opiekę pilota lub przewodnika.
Niewątpliwie czasem jest i przewodnik i pilot, ponieważ lokalny przewodnik nie mówi w języku polskim, jest więc tłumaczony np.
przez pilota naszej wycieczki.

Bez wątpienia dodatkowo w cenę wycieczki jednodniowej mogą być już wliczone opłaty za wejścia do zabytków, muzeów czy innych zwiedzanych obiektów.
Dlatego czasem także cena obejmuje jakieś posiłki w czasie podróży (lunch, poczęstunek czy normalny obiad).
Oczywiście w niektórych krajach można spotkać się również z prośbą o napiwki dla kierowców, przewożących całą wycieczkę z miejsca na miejsce.
Zdecydowanie jest to dobrowolny datek, który ma wspomóc zazwyczaj słabo opłacanych przewoźników.

Bez wątpienia warto też jeszcze przed wykupieniem wycieczki jednodniowej zapoznać się z pisemnymi warunkami organizowanej wycieczki
,świadczeniami jakie ma zapewnić organizator.

Wycieczki jednodniowe w Danii promocje

Bezapelacyjnie zorganizujemy najlepsze wycieczki jednodniowe w Danii.

Ale zanim wrócimy do Danii, wstąpimy do przepięknego Lund. To stąd arcybiskupi sprawowali władzę kościelną nad całą Skandynawią. To tu konsekrowano katedrę , w której od XIII do XV wieku odbywały się koronacje królów Danii. W 1666 roku w Lund został założony Uniwersytet, którego założenie było demonstracją odzyskania przez Szwedów kontroli nad ziemiami szwedzkimi .

Kolejne godziny zostawiamy na Kopenhagę , nazywaną przez wielu Stolicą północy. Dawna Hafnia, obecnie zachwyca miejscami takimi jak: deptak starego miasta Stroget , zamek królewski Amalienborg , syrenka kopenhaska czy fontanna słynnej bogini Gefion. Zaprosimy Państwa również w miejsca które już od wielu lat można tylko zwiedzić korzystając z tramwajów wodnych jak : Nyhaven – zabytkowy XVIII wieczny port, gdzie mieszkał H.H. Andersen, czy kanał Christiana nazywany Amsterdamem Północy.

Cena obejmuje:

Wycieczka Kopenhaga i Malmo.
Podróż autokarem, promem,  przewodnictwo, organizację czasu, ubezpieczenie NW i KL.

Koszty wstępu:

przeprawa cieśniną Oresund – 13 €, rejs – 7 €.

Prosimy także o posiadanie przy sobie kwoty 18 Euro
Stawka indywidualna za bilet grupowy.

 

Godzina Pozycja programowa
2:00 Zbiórka uczestników wycieczki na ul. Słowackiego 23, przy domu wczasowym „Bałtyk”. Wyjazd autokarem w kierunku Rostocku.
05:30 Przyjazd do portu w Rostocku, rejs promem linii „Scandlines” do Gedser na wyspie Falser.
07:30 Przypłynięcie do Danii, dalsza podroż autokarem przez wyspy duńskie: Falster, Zelandię i Amager do mostu Oresund zwanego ” Bramą do Skandynawii”,który łączy dwa kraje.
09:30 – Przeprawa cieśniną Oresund ( tunel – wyspa – most ; uruchomiona 01.07.2000 16-sto kilometrowa trasa łączące Europę ze Skandynawią ).
– Pbjazd i zwiedzanie Malmo ( trzecie po Sztokholmie i Geteborgu miasto w Szwecji , stolica regionu o nazwie Skania ).
– Stortorget – plac nazywany Rynkiem Głównym z pomnikiem Karola X Gustawa , Ratuszem miejskim oraz XVI w urbanistycznym układem ulic z zabytkową zabudową powstała pomiędzy XVI a XVIII w .
– Malmohus pierwsza forteca o tej nazwie powstała w XV w , obecny obiekt jest próbą łączenia zarówno stylów jak i potrzeb kolejnych właścicieli , obecnie służy celom kulturalnym jako zespól muzeów miejskich
– Ribersborg – nadmorska kilkukilometrowa promenada z widokiem na cieśninę Oresund.
13:00 – Zwiedzanie Kopenhagi stolica Danii :
– Christianborg siedziba duńskiego parlamentu i rządu mieszczą się tu również reprezentacyjne komnaty królewskie , Sąd Najwyższy i Ministerstwo Finansów.
– Nyhaven malownicza XVIII w dzielnica a zarazem stary port , obecnie miejsce dostarczające różnorakich rozrywek od licznych zabytkowych restauracji i knajpek , poprzez uliczne muzykowanie i tańce prawie przez całą dobę, tutaj mieszkał również H.H. Andersen.
– Amalienborg barokowy pałac królewski , od 1795 roku siedziba duńskich monarchów , to właśnie tutaj w samo południe odbywa się uroczysta odprawa gwardii królewskiej.
– Fontanna bogini Gefion przypomina o starej legendzie w której piękna a zarazem kapryśna bogini o imieniu Gefion stworzyła Danię
– Syrenka kopenhaska symbol Kopenhagi , malutka dama z andersenowskiej baśni stała się prawdziwą atrakcją miasta.
– Strogetu zabytkowy pasaż zamknięty dla samochodów w latach 60-tych XX w , z oryginalną zabudową powstałą pomiędzy XVII XIX w.
19:00 Podroż autokarem na prom do Gedser.
22:15 Rejs powrotny do Rostocku.
02:30 Przyjazd autokaru do Świnoujścia, pożegnanie grupy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „KOPENHAGA”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *