• Wieża
  • Wieża

Kościół z XV/XVI wieku Karsibór – Podziemne Miasto

Cena od: 60,00 

Świnoujście jest jednym z najatrakcyjniejszych miast polskiego wybrzeża. Jest to znane uzdrowisko i wczasowisko. Leży na 44 wyspach z czego zamieszkałe są trzy: Uznam, Wolin i Karsibór. Miasto słynie ze świetnych walorów klimatycznych oraz najszerszej plaży w Polsce.

Opis

Wycieczki po Świnoujściu

Świnoujście jest jednym z najatrakcyjniejszych miast polskiego wybrzeża. Jest to znane uzdrowisko i wczasowisko. Leży na 44 wyspach z czego zamieszkałe są trzy: Uznam, Wolin i Karsibór. Miasto słynie ze świetnych walorów klimatycznych oraz najszerszej plaży w Polsce.

Świnoujście – Karsibór Kościół z XV/XVI Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą już z 1242 roku. To  malowniczy łęgowo-leśny krajobraz wyspy, który uzupełnia przepiękna Aleja Dębów, Kopiec Piekarzyna; czy Karsiborska Kępa, która jest domem wyjątkowego ptaka, czyli Wodniczki. Ukryta za podmokłymi wysepkami przez wiele lat gościła rozmaite nacje oraz znamienitych gości. Swój pobyt uwiecznił tutaj nawet sam król Szwecji Gustaw II Adolf. Najstarszym zabytkiem na wyspie bez wątpienia jest gotycki kościół z przełomu XV/XVI wieku, który jest niemym świadkiem historii Karsiboru. Zakamarki wyspy kryją także tajemnice drugiej wojny światowej, takie jak Basen U-Boot czy Pomnik Lotników RAF.

Podziemne Miasto na wyspie Wolin to obiekt militarny. To sieć podziemnych korytarzy, które łączą kilka wielkich schronów, ukrytych pod nadmorskimi wydmami. W czasie II wojny światowej znajdowały się w nim potężne działa, które miały chronić bazę Kriegsmarine w Świnoujściu. Po wojnie kompleks został przebudowany – schrony połączono podziemnymi korytarzami. W ten sposób powstało podziemne miasto. To z Miasta polscy generałowie mieli dowodzić lądowaniem jednostek polskiego wojska w Skandynawii. Podziemia były długo pilnie strzeżoną tajemnicą.

Cena obejmuje:
Podróż autokarem, przewodnictwo, organizację czasu, ubezpieczenie NW i KL.

Koszty dodatkowe:
20zł – Wstęp do zwiedzanych obiektów.

Godzina Pozycja programowa
14:30 Zbiórka uczestników wycieczki na ul. Słowackiego 23, przy domu wczasowym „Bałtyk”. Objazd dzielnicy nadmorskiej i centrum miasta.
15:00 Przeprawa promem „Karsibór”, podróż w kierunku latarni morskiej – wejście na szczyt. Zwiedzanie Fortu Gerharda,który jest największą atrakcją militarno- historyczną na Pomorzu Zachodnim
19:30 Latarnia Morska z 1857 r. jedna z najwyższych w Europie ( 68 m wysokości), pokonamy 306 schodów aby podziwiać panoramę miasta i Zatokę Pomorską.
Przejazd w okolice Terminala LNG , popularnie zwanego gazoportem.Fort Gerharda- najstarszy obiekt fortyfikacyjny na Wyspie Wolin, wybudowany w latach 1856-1863. Fortowe Muzeum Obrony Wybrzeża posiada unikatową kolekcję obrazującą historie miasta i fortyfikacji. Zwiedzanie Fortu ma formę przyspieszonego przeszkolenia wojskowego.Podziemne Miasto na Wyspie Wolin: kompleks schronów połączonych kilometrem tuneli wybudowany przed II wojną światową przez Niemców.W okresie II wojny światowej obiekt pełnił funkcję Baterii Obrony Wybrzeża ” Vineta”, a po wojnie stanowisko dowodzenia dla dowództwa Wojska Polskiego.Podziemia to unikalny zabytek techniki militarnej, w większości schronów można oglądać wyposażenie.Wszystkie wstępy w cenie wycieczki.
19:30 Powrót wycieczki na ul.ul. Słowackiego 23.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kościół z XV/XVI wieku Karsibór – Podziemne Miasto”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *