• L1QATARNIA
 • Wieża
 • DSC_0003
 • Wieża
 • Brukowana droga
 • Fortyfikacje

Latarnia – Fort Gerharda – Podziemne Miasto (zawieszone)

(2 opinie klienta)

Cena od: 60,00 

Świnoujście jest jednym z najatrakcyjniejszych miast polskiego wybrzeża. Jest to znane uzdrowisko i wczasowisko. Leży na 44 wyspach z czego zamieszkałe są trzy: Uznam, Wolin i Karsibór. Miasto słynie ze świetnych walorów klimatycznych oraz najszerszej plaży w Polsce.

Opis

Wycieczki po Świnoujściu – Świnoujście – Latarnia

Świnoujście jest jednym z najatrakcyjniejszych miast polskiego wybrzeża. Jest to znane uzdrowisko i wczasowisko. Leży na 44 wyspach z czego zamieszkałe są trzy: Uznam, Wolin i Karsibór. Miasto słynie ze świetnych walorów klimatycznych oraz najszerszej plaży w Polsce.

Świnoujście – Latarnia

Punktem kulminacyjnym wycieczki po Świnoujściu jest zwiedzanie latarni morskiej, która należy do najwyższych na całym świecie (68m), żeby wejść na jej wierzchołek trzeba pokonać aż 302 stopnie.

Równie ciekawą atrakcją jest Fortowe Muzeum Obrony Wybrzeża, które posiada unikatową kolekcję obrazującą historie miasta i fortyfikacji. Zwiedzanie Fortu ma formę przyspieszonego przeszkolenia wojskowego.

W końcu; Podziemne Miasto na wyspie Wolin: NOWA ATRAKCJA ŚWINOUJŚCIA! Jednym z pierwszych gości był Bogusław Wołoszański, który nakręcił tam odcinek jednego ze swoich cykli.

Cena obejmuje:
Podróż autokarem, przewodnictwo, organizację czasu, ubezpieczenie NW i KL.

Koszty dodatkowe:
21zł – Wstęp do zwiedzanych obiektów.

Informacje dodatkowe:
W związku z nowymi zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego  (zagrożenie korona wirusem) informujemy że wycieczki realizujemy wyłącznie własną flotą autokarową. Spełniamy wszelkie standardy bezpieczeństwa. Nasze autokary są poddawane każdorazowo po zakończeniu każdego wyjazdu pełnej dezynfekcji polegającej na dokładnym czyszczeniu płynami dezynfekcyjnymi.  Kluczowe 3 godzinne ozonowanie całego autokaru certyfikowanym sprzętem ozonującym zapewnia to najwyższe standardy bezpieczeństwa dla podróżujących. Dodatkowo autokary zostały wyposażone w akcesoria i preparaty odkażające, które każdorazowo są stosowane przy ponownym wsiadaniu do autokaru w trakcie wycieczki.

Godzina Pozycja programowa
14:30 Zbiórka uczestników wycieczki na ul. Słowackiego 23, przy domu wczasowym „Bałtyk”. Objazd dzielnicy nadmorskiej i centrum miasta.
15:00 Przeprawa promem „Karsibór”, podróż w kierunku latarni morskiej – wejście na szczyt. Zwiedzanie Fortu Gerharda,który jest największą atrakcją militarno- historyczną na Pomorzu Zachodnim
19:30 Latarnia Morska z 1857 r. jedna z najwyższych w Europie ( 68 m wysokości), pokonamy 306 schodów aby podziwiać panoramę miasta i Zatokę Pomorską.
Przejazd w okolice Terminala LNG , popularnie zwanego gazoportem.Fort Gerharda- najstarszy obiekt fortyfikacyjny na Wyspie Wolin, wybudowany w latach 1856-1863. Fortowe Muzeum Obrony Wybrzeża posiada unikatową kolekcję obrazującą historie miasta i fortyfikacji. Zwiedzanie Fortu ma formę przyspieszonego przeszkolenia wojskowego.Podziemne Miasto na Wyspie Wolin: kompleks schronów połączonych kilometrem tuneli wybudowany przed II wojną światową przez Niemców.W okresie II wojny światowej obiekt pełnił funkcję Baterii Obrony Wybrzeża ” Vineta”, a po wojnie stanowisko dowodzenia dla dowództwa Wojska Polskiego.Podziemia to unikalny zabytek techniki militarnej, w większości schronów można oglądać wyposażenie.Wszystkie wstępy w cenie wycieczki.
19:30 Powrót wycieczki na ul.ul. Słowackiego 23.

2 opinie dla Latarnia – Fort Gerharda – Podziemne Miasto (zawieszone)

 1. Ania

  Super wycieczka. Fort i podziemne miasto zrobiły na mnie niesamowite wrażenie, widok z latarni bezcenny.

 2. Beata

  Sympatyczna obsługa, niesamowite wrażenia. Za krótko byłam w Świnoujściu ale na pewno z usług tego biura ponownie skorzystam

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *