Wycieczka „Autokarem po Świnoujściu”

Świnoujście jest jednym z najatrakcyjniejszych miast turystycznych Polski o najdłuższej plaży ( 3850m.) Jedynym położonym na 44 wyspach i jedynym posiadającym Stawę Młyny zwaną WIATRAKIEM ZAKOCHANYCH.

 

Opis

Świnoujście jest jednym z najatrakcyjniejszych miast turystycznych Polski o najdłuższej plaży ( 3850m.) Jedynym położonym na 44 wyspach i jedynym posiadającym Stawę Młyny zwaną WIATRAKIEM ZAKOCHANYCH.

godz. 14: 30 – odjazd autokaru ul. Słowackiego 23 przy budynku „ Bałtyk”
W czasie wycieczki zobaczymy:
FORTYFIKACJE OBRONNE MIASTA. Pierwsze umocnienia, które zbudowano przeciwko Szwedom i Duńczykom były drewniane. A jak wyglądają obecnie forty zobaczymy na przykładzie FORTU ANIOŁA, który został zbudowany w latach 1854-1858, za czasów panowania króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV, jako punkt artyleryjsko-obserwacyjny Twierdzy-Świnoujście.
Z wysokości WYBRZEŻA WŁADYSŁAWA IV, zobaczymy jeden z czterech Terminali Promowych znajdujących się w Polsce, z którego pływają promy osobowe i towarowe do SKANDYNAWII. Pierwsze połączenie promowe do Trelleborgu uruchomiono 20 lutego 1948 roku. Początkowo obsługiwały je trzy parowe statki pasażerskie bandery szweckiej SS Starke. Obecnie odprawiane są promy z TERMINALU, który dysponuje sześcioma nabrzeżami, co daje w ciągu doby możliwość przewiezienia 10 000 pasażerów, 3000 samochodów osobowych i 500 wagonów.
Z wysokości BASENU PÓŁNOCNEGO będziemy podziwiali LATARNIĘ MORSKĄ. Jest to jedna z najwyższych latarni morskich na świecie(64, 5m.).
Przejedziemy również obok ZABYTKOWEGO PARKU ZDROJOWEGO(40 hektarów), którego projekt opracował Peter Joseph Lenne, słynny pruski architekt ogrodów.
W centrum miasta zobaczymy KOŚCIÓŁ POD WEZWANIEM CHRYSTUSA KRÓLA. To w tym kościele znajduje się model korwety francuskiej, z którym związana jest piękna historia miłosna.
Pokażemy tez Państwu GÓRĘ GOLM, na której znajduje się największy cmentarz wojenny Meklemburgii-Pomorza Przedniego w Niemczech
godz. 17: 00 powrót uczestników wycieczki na miejsce zbiórki.

Informacje dodatkowe: kierunek i czas zwiedzania ze względu na sytuację epidemiczną oraz warunki pogodowe może ulec zmianie.

Godzina Pozycja programowa
14:30 Odjazd autokaru ul. Słowackiego 23 przy budynku „ Bałtyk”

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wycieczka „Autokarem po Świnoujściu””

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *