• Jezioro turkusowe
  • 37606310 – charming emerald lake on the island of wolin in wapnica
  • Międzyzdroje
  • Przystań
  • Mury
  • Sklepienie Kościoła

Międzyzdroje, Jezioro Turkusowe w Wapnicy, Grodzisko

(1 opinia klienta)

Cena od: 60,00 

Wolin ma bardzo bogatą historię sięgającą wczesnego średniowiecza kiedy znany był jeszcze pod nawą Jomsborg.
Dziś możemy tam zwiedzić skansen położony na małej wyspie, który pozwala nam zobaczyć jak wtedy ludzie żyli i czym się zajmowali. Dodatkowy koszt to + 4zł. GRODZISKO.

Opis

WYCIECZKA AUTOKAROWA PO WYSPIE WOLIN

Przy ujściu Odry, między cieśninami Świną i Dziwną a Bałtykiem, znajduje się największa polska wyspa Wolin. Ponad jedną trzecią obszaru wyspy zalesione, morenowe tereny na północnym zachodzie, zajmuje Woliński Park Narodowy. Na skraju parku tam gdzie klifowe zbocza urywają się stromo do morza, leży jeden z najpiękniejszych kurortów polskiego wybrzeża – Międzyzdroje.

Miesza się tam dawna nostalgiczna architektura domów letniskowych z nowoczesnością. Wejście na odbudowane niedawno molo strzegą dwie zabytkowe wieżyczki. Naprzeciw hotelu Amber Baltic, na Promenadzie Gwiazd w płytach chodnikowych umieszczone są odciski dłoni najznamienitszych polskich aktorów. W bardzo nowoczesnym budynku Muzeum Przyrodniczego można zobaczyć ciekawe zbiory geologiczne z bogatą kolekcja bursztynu, a w woljerze na zewnątrz mieszka prawdziwy orzeł bielik. W Międzyzdrojach zaprosimy państwo na spacer po Promenadzie Gwiazd, po przepięknym molo a w czasie wolnym można indywidualnie odwiedzić Gabinet Figur Woskowych.

Międzyzdroje –  to jeden z najpiękniejszych kurortów polskiego wybrzeża, położone w sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego. To tutaj znajduje się Promenada Gwiazd, na której w płytach chodnikowych umieszczone są odciski dłoni znanych polskich aktorów. W czasie wolnym można odwiedzić Gabinet Figur Woskowych i pospacerować po przepięknym molo.

Grodzisko w Lubinie. To z tego miejsca będziemy podziwiali rozlewisko Świny, a na nim krainę 44 wysp i wysepek.

Wapnica Jeziorko Turkusowe. Dawne wyrobisko kredowe, zalane wodą tworzy piękne jeziorko o charakterystycznym kolorze. W Wapnicy rośnie najstarszy na Pomorzu dąb.
Po drodze do sąsiedniego Lubina zobaczymy pozostałości po tajnej broni Hitlera V-3.

Cena obejmuje:
Podróż autokarem, przewodnictwo, organizację czasu, ubezpieczenie NW i KL.
Koszty dodatkowe:
Wstęp do Grodziska – 4zł/os.

Informacje dodatkowe : kierunek i czas zwiedzania ze względu na trwające prace budowlane oraz warunki pogodowe może ulec zmianie. MASECZKI OBOWIĄZKOWE

 

Godzina Pozycja programowa
14:30 Zbiórka uczestników wycieczki na ul. Słowackiego 23, przy domu wczasowym Bałtyk.
Przeprawa promem „Karsibór”, podróż w kierunku Międzyzdrojów.
Podroż autokarem przez Wolin w kierunku Jeziorka Turkusowego leżącego na Terenie Wolińskiego Parku Narodowego.
Grodzisko, a następnie wejście na punkt widokowy przy Jeziorku Turkusowym, przewidziany krótki czas na toaletę i przygotowanie do dalszej drogi.
Przejazd do Międzyzdrojów, niewielkiego ale bardzo popularnego miasta kąpieliska i miasta festiwali. Międzyzdroje liczą sobie około 5 tysięcy mieszkańców ale w sezonie odwiedza to miasto około 50 tysięcy ludzi każdego dnia, to swoisty rekord.

W czasie pobytu w Międzyzdrojach spacer promenadą, wejście na piękne 395 metrowe molo z którego roztacza się piękny widok na najwyższe klify na polskim wybrzeżu oraz na Świnoujście i wybrzeża Niemiec. Odwiedzimy również Aleję Gwiazd, na której nasze gwiazdy, najwybitniejsi aktorzy odcisnęli i odciskają nadal ( w pierwszy weekend lipca) swoje dłonie.

W czasie wolnym możliwość odwiedzenia Gabinetu Figur Woskowych ( około 120 figur).

19:30 Powrót wycieczki na ul. Słowackiego23, pożegnanie grupy.

1 opinia dla Międzyzdroje, Jezioro Turkusowe w Wapnicy, Grodzisko

  1. Karolina

    Zrobiłam wiele fajnych zdjęć ,wycieczka nie męcząca wszystko dopięte na ostatni guzik , polecam wszystkim:)

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *