• Wycieczka autokarowa do Szczecina
  • Katedra Szczecińska
  • Kamienieca Loitzów
  • Pomnik 3 Orłów
  • Szczecin Wały Chrobrego

Wycieczka do Szczecina

(1 opinia klienta)

Cena od: 130,00 

Wycieczka do Szczecina.

Stolica Pomorza Zachodniego to miasto o wspaniałej historii i fascynującej kulturze. Centrum gospodarcze regionu z portem morskim i infrastrukturą stoczniową. W Szczecinie znajduje się opera i operetka, filharmonia, liczne teatry, muzea i ośrodki kultury.

Opis

Jednodniowa wycieczka autokarowa do Szczecina.

 

Stolica Pomorza Zachodniego to miasto o wspaniałej historii i fascynującej kulturze. Centrum gospodarcze regionu z portem morskim i infrastrukturą stoczniową. W Szczecinie znajduje się opera i operetka, filharmonia, liczne teatry, muzea i ośrodki kultury. Miasto przyciąga turystów dużą liczbą zabytków. Centrum akademickie z licznymi uczelniami. Graniczy z Parkiem Krajobrazowym Dolina Dolnej Odry i jest otoczone przez trzy puszcze: Wkrzańską, Bukową i Goleniowską.

Do Szczecina wjeżdżamy od strony dzielnicy Dąbie i kierujemy się na lewobrzeżną część miasta. Po drodze mamy piękne widoki na malownicze Międzyodrze, Katedrę, Zamek Książąt Pomorskich, Łasztownię i Wyspę Grodzką oraz Wały Chrobrego, na których to udamy się na spacer po jednych z najpiękniejszych tarasów widokowych w Europie.

Po drodze na Jasne Błonia zobaczymy m. in. plac Adama Mickiewicza z pomnikiem wieszcza, cerkiew prawosławną św. Mikołaja, a także słynną ze swojej ciekawej architektury i niesamowitej akustyki Filharmonię Szczecińską. Jasne Błonia, położone w samym sercu miasta, to jedno z najbardziej urokliwych i popularnych miejsc spotkań zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Jeden z końców placu zamyka budynek Urzędu Miasta, zwany również Szpinakowym Pałacem, a drugi otwiera się na piękny i rozległy Park Kasprowicza.

Na Jasnych Błoniach na krótko wysiądziemy z autokaru, aby podziwiać z bliska ich wyjątkową scenerię stworzoną przez najbardziej okazałe skupisko platanów w Polsce oraz podejść do pomnika Jana Pawła II i pomnika Czynu Polaków.

Potem udajemy się na objazdówkę miasta obejmującą najciekawsze miejsca i budowle Szczecina. Po drodze ujrzymy m.in. reprezentacyjną oś łączącą trzy gwiaździste place, nawiązujące do układu architektonicznego Paryża, pięknie zdobione fasady zabytkowych kamienic Śródmieścia, barokowe bramy miejskie, będące pozostałościami systemu pruskich fortyfikacji – Portową i Królewską, Nowe Miasto wraz z placem Tobruckim i Czerwonym Ratuszem.

W ten sposób dojeżdżamy do pl. Hołdu Pruskiego. Tutaj opuszczamy autokar i rozpoczynamy spacer, w trakcie którego zobaczymy najstarszą szczecińska świątynię – kościół św. Piotra i Pawła, foyer Filharmonii Szczecińskiej oraz plac Solidarności z pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 roku.

Potem skierujemy się na Plac Orła Białego. Tu zrobimy godziną przerwę (czas wolny) na podładowanie baterii. Stąd po przerwie będziemy dalej eksplorować Stare Miasto. Przejdziemy „starymi-nowymi” uliczkami i obejrzymy Bazylikę Archidiecezjalną św. Jakuba, Kamienicę Loitzów, Ratusz Staromiejski i Zamek Książąt Pomorskich, na dziedzińcu którego zatrzymamy się, aby wysłuchać opowieści o dziejach zamku.

Jednodniowa Wycieczka do Szczecina to bardzo bogaty program w doskonałej cenie!

Cena obejmuje:
Podróż autokarem, przewodnictwo, organizację czasu, ubezpieczenie NW i KL.

Koszty dodatkowe:
Brak

Godzina Pozycja programowa
08:30 Zbiórka uczestników wycieczki na ul. Słowackiego 23, na przystanku autobusowym przy Sanatorium „Bałtyk”.
Podróż autokarem w kierunku Szczecina. Przed wjazdem do miasta przewidziany krótki postój na toaletę.
Wjazd do Szczecina, przyjazd na Wały Chrobrego.
Przejazd po mieście; zwiedzanie Jasnych Błoni, a potem Pl. Solidarności i Stare Miasto wraz z Pl. Orła Białego i Bazyliką Archikatedralną Św. Jakuba, na koniec Zamek Książąt Pomorskich.
Zakończenie zwiedzania, wyjazd autokaru do Świnoujścia.
17:00 Powrót wycieczki na ul. Słowackiego 23, pożegnanie grupy.

1 opinia dla Wycieczka do Szczecina

  1. Ania

    Polecam ciekawa wycieczka, dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *