• Wycieczka autokarowa do Szczecina
  • Katedra Szczecińska
  • Kamienieca Loitzów
  • Pomnik 3 Orłów
  • Szczecin Wały Chrobrego

Wycieczka do Szczecina

(1 opinia klienta)

Cena od: 100,00 

Wycieczka do Szczecina.

Do Szczecina wjeżdżamy przez dzielnice Dąbie, następnie jedziemy Mostem Cłowym i Trasą Zamkową. Po obu stronach mamy piękne widoki na Katedrę, Zamek Książąt Pomorskich, Wyspę Grodzką, Wały Chrobrego. Dalej mijamy Plac Solidarności z pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 roku. Przy placu Solidarności znajduje się słynna ze swojej architektury Filharmonia Szczecińska.

Opis

Jednodniowa wycieczka autokarowa do Szczecina.

Do Szczecina wjeżdżamy przez dzielnice Dąbie, następnie jedziemy Mostem Cłowym i Trasą Zamkową. Po obu stronach mamy piękne widoki na Katedrę, Zamek Książąt Pomorskich, Wyspę Grodzką, Wały Chrobrego. Dalej mijamy Plac Solidarności z pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 roku. Przy placu Solidarności znajduje się słynna ze swojej architektury Filharmonia Szczecińska.

Przejeżdżając dalej ujrzymy: Bramę Królewską z 1724 roku, aleję kwiatową, plac Lotników, aleję Fontann i Plac Grunwaldzki – najpiękniejszy plac Szczecina. Za Urzędem Miasta rozpoczynają się Jasne Błonia. Tutaj na krótko wysiadamy z autokaru aby podejść do pomnika Jana Pawła II. Jasne Błonia to teren rekreacyjny Szczecina podarowany miastu przez Johanesa Quistorpa, obsadzony platanami.

Następnie wchodzimy do parku Kasprowicza, również fundacja syna Johanesa Quistorpa, Marcina. Tutaj stajemy przy pomniku Czynu Polaków. Po dojściu do autokaru udajemy się na objazdówkę miasta obejmującą najciekawsze miejsca i budowle Szczecina. W ten sposób dojeżdżamy do Wałów Chrobrego, tutaj opuszczamy autokar i rozpoczynamy spacer, w trakcie którego zobaczymy: plac Adama Mickiewicza z pomnikiem wieszcza, Cerkiew prawosławną św. Mikołaja, Pomnik Ofiar Grudnia 1970.

Kawałek dalej czekają nas obiekty Starówki Szczecina: Zamek Książąt Pomorskich, przy którym zatrzymamy się na dłużej aby wysłuchać opowieści o dziejach zamku, następnie Kamienica Loitzów, Ratusz Staromiejski, Katedra pod wezwaniem św. Jakuba i Plac Orła Białego.

Na placu Orła Białego zakończymy spacer i zostanie ogłoszony czas wolny dla uczestników wycieczki. Szczególnie polecamy lobby Filharmonii Szczecińskiej, w którym to mile spędzą Państwo chwilę przed odjazdem.

Jednodniowa Wycieczka do Szczecina to bardzo bogaty program w doskonalej cenie!

Cena obejmuje:

Podróż autokarem, przewodnictwo, organizację czasu, ubezpieczenie NW i KL.

Koszty dodatkowe:

Brak

Informacje dodatkowe:
W związku z nowymi zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego  (zagrożenie korona wirusem) informujemy że wycieczki realizujemy wyłącznie własną flotą autokarową. Spełniamy wszelkie standardy bezpieczeństwa. Nasze autokary są poddawane każdorazowo po zakończeniu każdego wyjazdu pełnej dezynfekcji polegającej na dokładnym czyszczeniu płynami dezynfekcyjnymi.  Kluczowe 3 godzinne ozonowanie całego autokaru certyfikowanym sprzętem ozonującym zapewnia to najwyższe standardy bezpieczeństwa dla podróżujących. Dodatkowo autokary zostały wyposażone w akcesoria i preparaty odkażające, które każdorazowo są stosowane przy ponownym wsiadaniu do autokaru w trakcie wycieczki.

Godzina Pozycja programowa
08:30 Zbiórka uczestników wycieczki na ul. ul. Słowackiego 23, przy domu wczasowym Bałtyk.
09:00 Przeprawa promem „Karsibór”, podróż autokarem w kierunku Szczecina. Przed wjazdem do miasta przewidziany krotki postój na toaletę.
11:00 Objazd wstępny Szczecina, zwiedzanie Jasnych Błoni i Parku Kasprowicza.
12:30 Przyjazd autokaru na Wały Chrobrego, spacer do Parku Żeromskiego, zwiedzanie Zamku Książąt Pomorskich, Kamienicy Loitzów, Masztu Maciejewicza, Bazyliki Katedralnej Św. Jakuba.
15:30 Zakończenie zwiedzania na Placu Orła Białego, wyjazd autokaru do Świnoujścia.
17:00 Powrót wycieczki na ul. Słowackiego 23, pożegnanie grupy.

1 opinia dla Wycieczka do Szczecina

  1. Ania

    Polecam ciekawa wycieczka, dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *