• Wycieczka jednodniowa - Wyspa Rugia, Stralsund i Oceanarium czeka na ciebie.

Wyspa Rugia i Stralsund -> ŚRODA

(5 opinii klienta)

Cena od: 140,00 

Wybrzeże Morza Bałtyckiego kryje wiele pięknych zakątków, których nie sposób ominąć w podróży i nie zachwycić się pięknem ich krajobrazu. Niewątpliwie takim miejscem jest największa niemiecka Wyspa Rugia, gdzie też Państwa zapraszamy.

Opis

Wyspa Rugia, Stralsund i Oceanarium

Wybrzeże Morza Bałtyckiego kryje wiele pięknych zakątków, których nie sposób ominąć w podróży i nie zachwycić się pięknem ich krajobrazu. Niewątpliwie takim miejscem jest największa niemiecka Wyspa Rugia, gdzie też Państwa zapraszamy.

 

Na wyspieudamy się do Sellin, największego kurortu  na wyspie Rugii. Sellin to perełka wśród uzdrowiskowej architektury. Eleganckie domy z reprezentacyjnymi fasadami i letnimi drewnianymi werandami zachwycają swoimi wykuszami, wieżyczkami i werandami.Tutaj udamy się na spacer po najpiękniejszym molo na wyspie(394 metry).

Binz przejazd przez miasto.

Prora – były gigantyczny nazistowski ośrodek wypoczynkowy nad Bałtykiem na wyspie Rugia (pomiędzy Sassnitz a Binz). Obiekt rozciągający się na długości 4,5 km został zaprojektowany na 20 000 miejsc. Nigdy jednak nie został ukończony i obecnie stanowi dobitny przykład architektury nazistowskiej.

Sassnitz – rekonesans po mieście

Koenigstuhl”Królewski Tron” – najwyższy klif kredowy na Wyspie Rugia z pięknym punktem widokowym na pełne Morze  Bałtyckie, znajdujący się na Półwyspie Jasmund.

Niezapomniane wrażenie pozostawia widok kredowych wybrzeży klifowych Koenigstuhl. Biel stoku łączy się z żółtym piaskiem wąskiej plaży i dalej przechodzi w wyjątkową zieleń morza. W słoneczny dzień wszystko skrzy się i mieni tysiącem barw. To właśnie ten krajobraz zachwycił Friedricha, którego romantyczne przedstawienie tego miejsca urzeka ludzi podziwiających jego obrazy. Zatem czyż można ominąć w czasie letnich wycieczek Rugię, malownicze miejsce nad Bałtykiem? Nasze zwiedzanie zakończymy w Stralsundzie  hanzeatyckim mieście z 1234 roku. Spacerując po Starym Mieście wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO,będziemy podziwiali zabytki z różnych epok.

Wycieczka jednodniowa

Cena obejmuje:
Podróż autokarem, przewodnictwo, organizację czasu, ubezpieczenie NW i KL.

Koszty dodatkowe:
wejście na punkt widokowy Koenigstuhl – 6,50 euro

Informacje dodatkowe:
W związku z nowymi zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego  (zagrożenie korona wirusem) informujemy że wycieczki realizujemy wyłącznie własną flotą autokarową. Spełniamy wszelkie standardy bezpieczeństwa. Nasze autokary są poddawane każdorazowo po zakończeniu każdego wyjazdu pełnej dezynfekcji polegającej na dokładnym czyszczeniu płynami dezynfekcyjnymi.  Kluczowe 3 godzinne ozonowanie całego autokaru certyfikowanym sprzętem ozonującym zapewnia to najwyższe standardy bezpieczeństwa dla podróżujących. Dodatkowo autokary zostały wyposażone w akcesoria i preparaty odkażające, które każdorazowo są stosowane przy ponownym wsiadaniu do autokaru w trakcie wycieczki.

Godzina Pozycja programowa
07:00 Zbiórka uczestników wycieczki na ul. Słowackiego 23 – odjazd autokaru Putbus- najmłodsze miasto Wyspy Rugii, z powodu świecącej bieli fasad budynków Putbus nosi do dziś przydomek ”białego miasta” .
11:30 – 12:45 Przyjazd do największego kurortu na wyspie Rugii – miejscowość Sellin
Miasto – perełka wśród uzdrowiskowej architektury, budowle w różnych europejskich stylach. Eleganckie domy z reprezentacyjnymi fasadami i letnimi drewnianymi werandami zachwycają swoimi wykuszami, wieżyczkami i werandami.Najbardziej urokliwe na wyspie molo ( 394 metrów)z ogrodem palmowym i pawilonem zakończone podwodną gondolą ( dodatkowo płatną) z pokładu której można wejść w fascynujący podwodny świat Morza Bałtyckiego
13:15 – 13:45 Przyjazd do Prory – gigantyczny nazistowski ośrodek wypoczynkowy nad Bałtykiem na wyspie Rugia (pomiędzy Sassnitz a Binz). Obiekt rozciągający się na długości 4,5 km został zaprojektowany na 20 000 miejsc, nigdy jednak nie został ukończony i obecnie stanowi dobitny przykład architektury nazistowskiej. –
Sassnitz – największe miasto na Wyspie Rugia leży na polwyspie Jasmund- przejazd przez stary port, zejście na plażę skąd podziwiamy klify , spacer z przewodnikiem około 45 min
16:15 Straslund – Oceanarium
2 godzinny pobyt w tym miejscu, gdzie na powierzchni prawie 9 tys. metrów kwadratowych znajduje
się 39 akwariów a w największym z nich o pojemności 2,6 mln litrów wody pływa między innymi 2,5 m rekin. Wielką atrakcją jest także 6-metrowy tunel pod akwarium. W szklanych gablotach prezentowane są najdziwniejsze ryby, meduzy i kałamarnice. W sumie jest zgromadzonych około 7 tys. gatunków zwierząt i roślin morskich żyjących w wodach Bałtyku, morzach północnych i północnym Atlantyku.
18:30 Spacer po Starym Mieście, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO
19:30 Powrót do Świnoujścia, pożegnanie uczestników wycieczki.

5 opinii dla Wyspa Rugia i Stralsund -> ŚRODA

 1. Kuracjusz

  Super wycieczka, piękne miejsca i kompetentna obsługa. Polecam😀

 2. Kuracjusz

  Polecam super wycieczka

 3. Małgorzata

  Świetna wycieczka, bardzo piękne widoki, a obsługa na najwyższym poziomie.

 4. Elwira

  Polecam

 5. Robert

  Piękne miejsca wybrzeża kredowe, klify. Bajeczne miasta i ogromne oceanarium. Najwyższy poziom usług przewozowych i turystycznych.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *