• Wycieczka jednodniowa - Wyspa Rugia, Stralsund i Oceanarium czeka na ciebie.

Wyspa Rugia i Stralsund

(8 opinii klienta)

Cena od: 160,00 

Wybrzeże Morza Bałtyckiego kryje wiele pięknych zakątków, których nie sposób ominąć w podróży i nie zachwycić się pięknem ich krajobrazu. Niewątpliwie takim miejscem jest największa niemiecka Wyspa Rugia, gdzie też Państwa zapraszamy.

Opis

Wyspa Rugia i Stralsund

Wybrzeże Morza Bałtyckiego kryje wiele pięknych zakątków, których nie sposób ominąć w podróży i nie zachwycić się pięknem ich krajobrazu. Niewątpliwie takim miejscem jest największa niemiecka Wyspa Rugia, gdzie też Państwa zapraszamy.

 

Na wyspieudamy się do Sellin, największego kurortu  na wyspie Rugii. Sellin to perełka wśród uzdrowiskowej architektury. Eleganckie domy z reprezentacyjnymi fasadami i letnimi drewnianymi werandami zachwycają swoimi wykuszami, wieżyczkami i werandami.Tutaj udamy się na spacer po najpiękniejszym molo na wyspie(394 metry).

Binz przejazd przez miasto.

Prora – były gigantyczny nazistowski ośrodek wypoczynkowy nad Bałtykiem na wyspie Rugia (pomiędzy Sassnitz a Binz). Obiekt rozciągający się na długości 4,5 km został zaprojektowany na 20 000 miejsc. Nigdy jednak nie został ukończony i obecnie stanowi dobitny przykład architektury nazistowskiej.

Sassnitz – rekonesans po mieście

Koenigstuhl”Królewski Tron” – najwyższy klif kredowy na Wyspie Rugia z pięknym punktem widokowym na pełne Morze  Bałtyckie, znajdujący się na Półwyspie Jasmund.

Niezapomniane wrażenie pozostawia widok kredowych wybrzeży klifowych Koenigstuhl. Biel stoku łączy się z żółtym piaskiem wąskiej plaży i dalej przechodzi w wyjątkową zieleń morza. W słoneczny dzień wszystko skrzy się i mieni tysiącem barw. To właśnie ten krajobraz zachwycił Friedricha, którego romantyczne przedstawienie tego miejsca urzeka ludzi podziwiających jego obrazy. Zatem czyż można ominąć w czasie letnich wycieczek Rugię, malownicze miejsce nad Bałtykiem? Nasze zwiedzanie zakończymy w Stralsundzie  hanzeatyckim mieście z 1234 roku. Spacerując po Starym Mieście wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO,będziemy podziwiali zabytki z różnych epok.

Wycieczka jednodniowa

Cena obejmuje:
Podróż autokarem, przewodnictwo, organizację czasu, ubezpieczenie NW i KL.

Koszty dodatkowe:
wejście na punkt widokowy Koenigstuhl – 10 euro

Prosimy także o posiadanie przy sobie kwoty 6,5 Euro

Informacje dodatkowe:
W związku z nowymi zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego  (zagrożenie korona wirusem) informujemy że wycieczki realizujemy wyłącznie własną flotą autokarową. Spełniamy wszelkie standardy bezpieczeństwa. Nasze autokary są poddawane każdorazowo po zakończeniu każdego wyjazdu pełnej dezynfekcji polegającej na dokładnym czyszczeniu płynami dezynfekcyjnymi.  Kluczowe 3 godzinne ozonowanie całego autokaru certyfikowanym sprzętem ozonującym zapewnia to najwyższe standardy bezpieczeństwa dla podróżujących. Dodatkowo autokary zostały wyposażone w akcesoria i preparaty odkażające, które każdorazowo są stosowane przy ponownym wsiadaniu do autokaru w trakcie wycieczki.

Godzina Pozycja programowa
07:00 Zbiórka uczestników wycieczki – ul. Słowackiego 23 – przy Sanatorium „Bałtyk”.
Przejazd przez Putbus – dawne uzdrowisko. Z powodu charakterystycznej świecącej bieli fasad budynków, Putbus nosi do dziś przydomek „białego miasta”.

Przyjazd do  kąpieliska Sellin. Tutaj udamy się na spacer po najpiękniejszym molo na wyspie, położonym u podnóża klifowego brzegu.

Bintz – przejazd przez kąpielisko.

Prora– gigantyczny nazistowski ośrodek wypoczynkowy nad Bałtykiem na wyspie Rugia (pomiędzy Sassnitz a Binz). Obiekt rozciągający się na długości 4,5 km został zaprojektowany na 20 000 miejsc, nigdy jednak nie został ukończony i obecnie stanowi dobitny przykład architektury nazistowskiej.
Sassnitz – największe miasto na Wyspie Rugia leży na Półwyspie Jasmund. Rekonesans po porcie.
Köningsstuhl – „Królewski Tron” – punkt widokowy na Półwyspie Jasmund. Wysoka na 118m kredowa ściana, stromo opadająca ku morzu.
Stralsund – Hanzeatyckie miasto powstało w 1234 roku. Znajdziemy tu ponad 800 zabytków z różnych epok.

Zobaczymy m.in:

 • Średniowieczne mury i bramy miejskie;
 • Ratusz;
 • Kamienicę Wulflamów;
 • Kamienicę Scheele;

W programie również spacer po Starym Mieście, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

19:00 Powrót do Świnoujścia, pożegnanie uczestników wycieczki.

8 opinii dla Wyspa Rugia i Stralsund

 1. Kuracjusz

  Super wycieczka, piękne miejsca i kompetentna obsługa. Polecam?

 2. Kuracjusz

  Polecam super wycieczka

 3. Małgorzata

  Świetna wycieczka, bardzo piękne widoki, a obsługa na najwyższym poziomie.

 4. Elwira

  Polecam

 5. Robert

  Piękne miejsca wybrzeża kredowe, klify. Bajeczne miasta i ogromne oceanarium. Najwyższy poziom usług przewozowych i turystycznych.

 6. Kasia

  Super wycieczka ,ciekawe miejsca ,polecam

 7. jan

  Byliśmy 14.08 na tej wycieczce naprawdę warto podobało mi się że w każdym miejscu było trochę czasu dla siebie . Program ciekawy nie przeładowany i nie męczący przypominający spacer po parku. Przewodnik Pan Wojtek przemiły człowiek z rozległą wiedzą z pasją rozwijał różne tematy o regionie- widać że prezentowanie swojego dziedzictwa kulturowego sprawia mu satysfakcję i radość . Kierowca Pan Leszek perfekcyjny za kierownicą i w ” kuchni”. Polecamy.

 8. Grzegorz

  Wycieczka super Polecam. Pełen profesjonalizm. 🙂

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *