• Jezioro turkusowe
  • Międzyzdroje
  • Przystań
  • Plaża i Molo w Międzyzdrojach
  • Mury
  • Sklepienie Kościoła
  • Kościół

Punkt widokowy 44 wyspy

Cena od: 70,00 

Wolin ma bardzo bogatą historię sięgającą wczesnego średniowiecza kiedy znany był jeszcze pod nawą Jomsborg.
Dziś możemy tam zwiedzić skansen położony na małej wyspie, który pozwala nam zobaczyć jak wtedy ludzie żyli i czym się zajmowali.

Opis

Wycieczka po wyspie Wolin

Przy ujściu Odry, między cieśninami Świną i Dziwną a Bałtykiem, znajduje się największa polska wyspa Wolin. Ponad jedną trzecią obszaru wyspy zalesione, morenowe tereny na północnym zachodzie, zajmuje Woliński Park Narodowy. Na skraju parku tam gdzie klifowe zbocza urywają się stromo do morza, leży jeden z najpiękniejszych kurortów polskiego wybrzeża- Międzyzdroje.

Miesza się tam dawna nostalgiczna architektura domów letniskowych z nowoczesnością. Wejście na odbudowane niedawno molo strzegą dwie zabytkowe wieżyczki. Naprzeciw hotelu Amber Baltic, na Promenadzie Gwiazd w płytach chodnikowych umieszczone są odciski dłoni najznamienitszych polskich aktorów. W bardzo nowoczesnym budynku Muzeum Przyrodniczego można zobaczyć ciekawe zbiory geologiczne z bogatą kolekcja bursztynu, a w woljerze na zewnątrz mieszka prawdziwy orzeł bielik.W Międzyzdrojach zaprosimy państwo na spacer po Promenadzie Gwiazd, po przepięknym molo a w czasie wolnym można indywidualnie odwiedzić Gabinet Figur Woskowych.

Kamień Pomorski. Miasto 10 tysięczne, stolica powiatu. W średniowieczu pierwsza stolica Księstwa Zachodniopomorskiego. Miasto uzdrowiskowe. Katedra w Kamieniu Pomorskim jest najstarszym zabytkiem sakralnym na Pomorzu Zachodnim. Kamień węgielny pod budowę katedry wmurował książę Kazimierz I 15 sierpnia 1176 roku.

Wewnątrz katedry wiele zabytków sakralnych, chrzcielnica gotycka, ołtarze, wyjątkowy krucyfiks, Stalle z kościółka w Trzęsaczu i inne . Oczywiście znajdują się tam również wyjątkowe organy znane z przepięknego brzmienia z roku 1669, na których koncertują najwięksi wirtuozi świata. Każdego roku w katedrze kamieńskiej odbywają się Międzynarodowe Festiwale Organowe.

Za dodatkową opłatą ( 2 zł) możliwość wejścia do wirydarza przykatedralnego, jedynego w Polsce wirydarza przy katedrze.

Grodzisko w Lubinie.To z tego miejsca będziemy podziwiali rozlewisko Świny , a na nim krainę 44 wysp i wysepek.

Wapnica Jeziorko Turkusowe. Dawne wyrobisko kredowe, zalane wodą tworzy piękne jeziorko o charakterystycznym kolorze. W Wapnicy rośnie najstarszy na Pomorzu dąb. Po drodze do sąsiedniego Lubina zobaczymy pozostałości po tajnej broni Hitlera V-3.

Cena obejmuje:

Podróż autokarem, przewodnictwo, organizację czasu, ubezpieczenie NW i KL.

Koszty dodatkowe:

Wstęp do Grodziska – 4zł/os.

Informacje dodatkowe:
W związku z nowymi zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego  (zagrożenie korona wirusem) informujemy że wycieczki realizujemy wyłącznie własną flotą autokarową. Spełniamy wszelkie standardy bezpieczeństwa. Nasze autokary są poddawane każdorazowo po zakończeniu każdego wyjazdu pełnej dezynfekcji polegającej na dokładnym czyszczeniu płynami dezynfekcyjnymi.  Kluczowe 3 godzinne ozonowanie całego autokaru certyfikowanym sprzętem ozonującym zapewnia to najwyższe standardy bezpieczeństwa dla podróżujących. Dodatkowo autokary zostały wyposażone w akcesoria i preparaty odkażające, które każdorazowo są stosowane przy ponownym wsiadaniu do autokaru w trakcie wycieczki.

Godzina Pozycja programowa
08:30 Zbiórka uczestników wycieczki na ul. Słowackiego 23, przy domu wczasowym Bałtyk.
09:00 Przeprawa promem „Karsibór”, podróż w kierunku Międzyzdrojów.
09:30 Podroż autokarem przez Wolin w kierunku Jeziorka Turkusowego leżącego na Terenie Wolińskiego Parku Narodowego.
10:30 Grodzisko, a następnie wejście na punkt widokowy przy Jeziorku Turkusowym, przewidziany krótki czas na toaletę i przygotowanie do dalszej drogi.
12:15 Przejazd do Międzyzdrojów, niewielkiego ale bardzo popularnego miasta kąpieliska i miasta festiwali. Międzyzdroje liczą sobie około 5 tysięcy mieszkańców ale w sezonie odwiedza to miasto około 50 tysięcy ludzi każdego dnia, to swoisty rekord.

W czasie pobytu w Międzyzdrojach spacer promenadą, wejście na piękne 395 metrowe molo z którego roztacza się piękny widok na najwyższe klify na polskim wybrzeżu oraz na Świnoujście i wybrzeża Niemiec. Odwiedzimy również Aleję Gwiazd, na której nasze gwiazdy, najwybitniejsi aktorzy odcisnęli i odciskają nadal ( w pierwszy weekend lipca) swoje dłonie.

W czasie wolnym możliwość odwiedzenia Gabinetu Figur Woskowych ( około 120 figur).

14:00 Zwiedzanie Kamienia Pomorskiego, a w nim Katedry Kamieńskiej, która jest jednym z najcenniejszych obiektów sakralnych na Pomorzu Zachodnim.

Po wyjściu z Katedry spacer przez miasto, w trakcie którego zobaczymy piękny ratusz z 1307 roku, fragmenty murów obronnych, Bramę Wolińską, nowoczesną Marinę i piękny widok na Zalew Kamieński oraz Wyspę Chrząszczewską.

Przejazd do Świnoujścia przez Wolin nad Dziwną.

17:00 Powrót wycieczki na ul. Słowackiego23, pożegnanie grupy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Punkt widokowy 44 wyspy”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *