• _DSC8375
 • _DSC8304
 • _DSC8252
 • _DSC8333
 • _DSC8342
 • _DSC8335
 • _DSC8348
 • DSC_0060
 • _DSC8375
 • _DSC8356
 • _DSC8615
 • _DSC8368
 • _DSC8853
 • _DSC8724
 • _DSC8866
 • _DSC8606
 • _DSC8378
 • _DSC8784
 • DSC_0158
 • IMG_20190703_154326
 • IMG_20190703_162640
 • IMG_20190703_153414
 • Żaglowice – Dania

KOPENHAGA-MALMO „Brama do Skandynawii”

(10 opinii klienta)

Cena od: 300,00 

Na tej wycieczce poprowadzimy Państwa po południowych zakamarkach Skandynawii.  Pomiędzy wyspami duńskim ; Falster , Faro, Moon i Zelandia znajduje się zachodnie ramię Bramy Skandynawii i jej wschodnia strona czyli szwedzka Skania.

Opis

KOPENHAGA – MALMÖ

Na tej wycieczce poprowadzimy Państwa po południowych zakamarkach Skandynawii.  Pomiędzy wyspami duńskim; Falster, Faro, Moon i Zelandia znajduje się zachodnie ramię Bramy Skandynawii i jej wschodnia strona czyli szwedzka Skania.

To właśnie tutaj przed tysiącami lat powstała cieśnina Øresund oddzielając lądy. Dla wielu miejsce wielowiekowych waśni i podziałów, dla żeglarzy skrót pomiędzy morzem Bałtyckim a Północnym a dla turystów nowa trasa turystyczna łącząca Europę ze Skandynawią. Wizytówką tego miejsca jest jedyna w swoim rodzaju przeprawa o długości ok. 16 km. Połączenie tunelu, wyspy i imponującego mostu. Skorzystamy z niej dwukrotnie jadąc do Malmo i wracając do Kopenhagi. Strzeliste pylony mostu widoczne są z odległości kilkudziesięciu kilometrów przyciągając uwagę  turystów i żeglarzy.

Przebieg wycieczki:

Podczas pobytu w Malmö zwiedzamy obszar starego miasta oraz Stortorget, Zamek Malmohus, dzielnicę portową Västra Hamnen a także przejeżdżamy przez malowniczy region Skania.

W czasie zwiedzania Kopenhagi zobaczymy siedzibę parlamentu Christianborg, pełen kolorowych budynków Nyhavn, oficjalną rezydencję duńskich monarchów Amalienborg, fontannę bogini Gefion, słynną Syrenkę Kopenhaską, a także deptak handlowy Storget.

Cena obejmuje:

Podróż autokarem, promem,  przewodnictwo, organizację czasu, ubezpieczenie NW i KL.

Koszty dodatkowe:

Przejazd mostem i tunelem nad cieśniną Sund oraz godzinny rejs kanałami Kopenhagi – 25 €.

Godzina Pozycja programowa
2:00 Zbiórka uczestników wycieczki na ul. Słowackiego 23, na przystanku autobusowym przy Sanatorium „Bałtyk”.
Rejs promem z Niemiec do Danii.
Dalsza podroż autokarem przez duńskie wyspy: Falster, Zelandię i Amager w kierunku mostu Øresund zwanego „Bramą do Skandynawii”, który łączy dwa kraje.
– Przeprawa cieśniną Øresund (tunel – wyspa – most; uruchomiona 01.07.2000 16-sto kilometrowa trasa łączące Danią ze Skandynawią).
– Zwiedzanie Malmö (trzecie po Sztokholmie i Geteborgu miasto w Szwecji , stolica regionu o nazwie Skania).
– Stortorget – plac nazywany Rynkiem Głównym z pomnikiem Karola X Gustawa, ratuszem miejskim oraz XVI w. urbanistycznym układem ulic z zabytkową zabudową powstałą pomiędzy XVI a XVIII w .
– Malmohus pierwsza forteca o tej nazwie powstała w XV w. Obecny obiekt jest próbą łączenia zarówno stylów architektonicznych, jak i potrzeb kolejnych właścicieli. Obecnie służy celom kulturalnym jako zespól muzeów miejskich
– Ribersborg – nadmorska kilkukilometrowa promenada z widokiem na cieśninę Øresund.
– Zwiedzanie Kopenhagi:
– Christianborg siedziba duńskiego parlamentu i rządu, w którym mieszczą się m.in. reprezentacyjne komnaty królewskie, Sąd Najwyższy i Ministerstwo Finansów.
– Nyhaven malownicza XVIII w. dzielnica a zarazem stary port z licznymi zabytkowymi restauracjami i knajpkami. Obecnie jest to miejsce dostarczające różnorakich rozrywek m.in. poprzez uliczne muzykowanie i tańce prawie przez całą dobę. W dzielnicy mieszkał także H.C. Andersen.
– Amalienborg barokowy pałac królewski, od 1795 roku siedziba duńskich monarchów. To właśnie tutaj w samo południe odbywa się uroczysta odprawa gwardii królewskiej.
– Fontanna bogini Gefion – przypomina o starej legendzie, w której piękna a zarazem kapryśna bogini o imieniu Gefion stworzyła Danię.
– Syrenka kopenhaska – symbol Kopenhagi, malutka dama z andersenowskiej baśni, któta stała się prawdziwą atrakcją miasta.
– Stroget – zabytkowy pasaż, zamknięty dla samochodów w latach 60-tych XX w., z oryginalną zabudową powstałą pomiędzy XVII XIX w.
Podroż autokarem na prom
Rejs powrotny
02:30 Przyjazd autokaru do Świnoujścia, pożegnanie grupy.

10 opinii dla KOPENHAGA-MALMO „Brama do Skandynawii”

 1. Borys

  Tak wiele za tak niewiele. Ale od początku wycieczka zaczęła się o 2 w nocy wyjazdem autokarem ze Świnoujścia, następnie przejazd do Rostocku i przeprawa promem Scandilines ok. dwie godziny. Wszystko zorganizowane na najwyższym poziomie bez kolejek czekania zapięte na ostatni guzik. Następnie przejazd do Malmo przez malownicze rejony Danii po licznych mostach nad Morzem Bałtyckim i oczywiście najważniejszym mostem łączącym Malmo z Danią (mocno wiało na szczycie ok 60 metrów nad poziomem morza). W Malmo wizytacja starego rynku, Touring Torso, i powrót do Dani dalej Kopenhaga. Cudne miejsce moc atrakcji rej statkiem wycieczkowym po kanałach Kopenhadzkich, zmiana warty, nowy port w tym piękne prowadzenie przez przewodnika p. Ewę (serdecznie pozdrawiam) i historie Dani dynastii królów duńskich w tym o Chrystianie IV. Przy tym cały czas przejazd, zwiedzanie i opowiadanie na koniec jeszcze dzielnica Christiania. Super wycieczka przejazd komfortowym autokarem uprzejmi kierowcy i atmosfera prawdziwej przygody. Motto wycieczki przekazane przez panią Ewę a pochodzące od Hansa Christiana Andersena „nie podróżujesz to nie żyjesz”. Dzięki za wycieczkę i polecam każdemu. Borys

 2. Jaroslaw Krawczyk

  Wycieczka do trzech miast skandynawskich stanowiących ” bramę skandynawii ” to piękna podróż . Pomimo wyjazdu w środku nocy i nieprzespanych kolejnych dwóch nocy to warto było jechać . Przepłynięcie promem z Rostoku do Gedser przez Zatokę Meklemburską , gdzie można było na promie obserwować poranny wschód słońca , widok ten był bardzo ładny . Dalej przejazd autokarem przez wyspę Falster i Zelandię , oraz mostem Oresund do Skanii historycznej krainy która kilkaset lat należała do państwa duńskiego co w wyniku wojen Danii ze Szwedami , Dania utraciła tą piękna historyczny region . Zwiedzaliśmu urokliwe miasto Malme , a także jedyną w Szwecji piękną romańską katedrę w mieście Lund , gdzie koronowali się królowie Danii , gdy miast to należało do państwa duńskiego . Nastepnie przejazd do pięknej Kopenhagi z jej starymi zabytkami , gdzie podczas rejsu kanałami , można było zobaczyć te zabytki które nie dało się obejrzeć spacerując ulicami miasta . Przewodniczka Pani Ewa bardzo dobrze przekazywała nam wiedze na temat oglądanych zabytków we wszystkich trzech miastach które zwiedzaliśmy . Naprawdę polecam tą wycieczkę z świnoujskim biurem podrózy Wybrzeże bis .

 3. Adam

  Wycieczka jak najbardziej udana. Pilot jest osobą o dużej wiedzy oraz umie dostosować się do grupy. Serdecznie polecam tą wycieczkę 🙂

 4. Agata

  Świetna wycieczka w dobrej cenie. Wszystko bardzo dobrze zorganizowane, sprawne przejazdy, przeprawy, postoje na toalety. Super sprawa, że kierowcy podczas postojów robili kawę/herbatę/czekoladę/zupki za symboliczną opłatą. Pan Zbyszek – przewodnik kompetentny, przekazywał mnóstwo ciekawych informacji. Polecam wszystkim!

 5. Eliza J.

  Wycieczka odbyła się 28-29 stycznia. Jestem pod ogromnym wrażeniem pilota p. Zbigniewa. Jego zasób wiedzy i kompetencja rekompensowała wszelkie trudy podróży.
  Gratuluję takiego pracownika! Szczerze polecam wyjazd na tę wycieczkę. Eliza J.

 6. Anna Szum

  Wszystkie pozytywne opinie,potwierdzam.
  Wszystko sprawnie zaplanowane i bardzo pomocni Panowie.
  Czas zorganizowany na cały wyjazd.
  Pozdrawiam i polecam.

 7. Andrzej

  Byłem uczestnikiem wycieczki do Danii i Szwecji. Rewelacyjnie. Kierowca p. Leszek mistrz. Woził nas po różnych zakamarkach i w Kopenhadze i Malmo. Wjeżdżał w miejsca gdzie nie odważyłbym się wjeżdżać samochodem. Dzięki temu można było zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Pan przewodnik Andrzej super. Wiedza, donośny głos, charyzma to główne atuty. Ale jedno małe ale… niestety. Niepotrzebnie według mnie ale także kilku innych osób porównywanie niemal na każdym kroku sytuacji w krajach które zwiedzaliśmy z tym co mamy w Polsce. Oczywiście wszędzie wypadalismy blado. Może i tak jest ale miało to wyraźne odniesienie do polityki krajowej i wyraźnej sympatii pana przewodnika. A to chyba nie o to chodzi na wycieczkach. Kilka dni później byłem z innym biurem w Berlinie. Pan miał wiedzę ale tej charyzmy p. Andrzeja nie miał. Ale wspaniale unikał nawiązań do bieżącej sytuacji politycznej. Przewodnik powinien tak właśnie postępować. Po co dolewać oliwy do ognia kiedy ludzie odpoczywają.
  Ale poza tym zdecydowanie polecam to biuro.

 8. EiW

  Ekstra wycieczka 13.09.2023 i jeszcze lepszy przewodnik p.Andrzej.
  E i W

 9. Danka W. 29.10.2023r

  Wycieczka wspaniała ,godna polecenia.
  Przewodnik posiadał ogromną wiedzę ,którą nam przekazywał.
  Kierowcy bardzo uprzejmi i mili serwowali nam gorące napoje.Kopenhaga jest pięknym miastem i z pewnością ją odwiedzę jeszcze raz z tym Biurem Podróży Wybrzeże Bis.Dziękuję organizatorom.

 10. Alicja

  Przepiękna wycieczka,byłam w grudniu 2023

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *