Wyspa Uznam

Cena od: 80,00 

Zapraszamy Państwa na wycieczkę autokarową po wyspie Uznam. Łagodny klimat oraz szeroki krajobraz wyspy, będą mogli Państwo doświadczyć podczas naszej podróży. Rozpoczniemy od dłuższej przejażdżki po wyspie Uznam, przemierzając jej południowe rejony wzdłuż Zalewu Szczecińskiego, a parę km dalej wschodnie brzegi Achterwasser. Zwiedzimy kolejno Koserow, Trassenheide i Peenemunde. W każdej miejscowości spędzimy od godziny do ponad dwóch, kończąc wycieczkę powtórnym przebyciem do Koeserow, tym razem  na Farmę Karlsa.

Opis

Wycieczka po Wyspie Uznam

Zapraszamy Państwa na wycieczkę autokarową po wyspie Uznam. Łagodny klimat oraz szeroki krajobraz wyspy będą mogli Państwo doświadczyć podczas naszej podróży.
Wyspa Uznam (Usedom) ma powierzchnię 424 m2, z czego do Polski należy 41 km2. Od lądu udziela ją cieśnina Piana (Peenestrom) o dlugości 44 km, tworząca Zatokę Achterwasser i Krumminer Wiek. Nad Pianą leży Miasto Wolgast oraz legendarne Peeneműnde, a na wybrzeżu liczne kąpieliska morskie: Ahlbeck, Heringsdorf, Koserow, Zinnowitz i inne.

Cena obejmuje:
Podróż autokarem, przewodnictwo, organizację czasu, ubezpieczenie NW i KL.

Koszty dodatkowe:

– wstęp do muzeum – 6 €.
– farma motyli – 6 €.
– w czasie wolnym możliwość zwiedzania okrętu podwodnego – 7 €.

Informacje dodatkowe:
W związku z nowymi zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego  (zagrożenie korona wirusem) informujemy że wycieczki realizujemy wyłącznie własną flotą autokarową. Spełniamy wszelkie standardy bezpieczeństwa. Nasze autokary są poddawane każdorazowo po zakończeniu każdego wyjazdu pełnej dezynfekcji polegającej na dokładnym czyszczeniu płynami dezynfekcyjnymi.  Kluczowe 3 godzinne ozonowanie całego autokaru certyfikowanym sprzętem ozonującym zapewnia to najwyższe standardy bezpieczeństwa dla podróżujących. Dodatkowo autokary zostały wyposażone w akcesoria i preparaty odkażające, które każdorazowo są stosowane przy ponownym wsiadaniu do autokaru w trakcie wycieczki.

Godzina Pozycja programowa
08:30 Zbiórka uczestników wycieczki ul. Słowackiego 23 odjazd autokaru.
Przejazd przez Park Natury Wyspy Uznam.
09:00 Koserow znane kąpielisko morskie. Koło Lüttenort na wyspie Uznam znajduje się największe zwężenie, ląd ma tu tylko 100 m szerokości. W tym właśnie miejscu wyspa kilkakrotnie przerywana była przez sztormy. Może dlatego legenda o zatopionej Winecie łączona jest z Koserow. Z najwyższego klifowego wzniesienia Streckelsberg (54 m n.p.m.) rozciąga się przepiękny widok aż po Świnoujście. Miejscowość to rozgłos zyskała dzięki chatom solnym i Bursztynowej czarownicy.
10:00 Trasenheide – ferma motyli: założona w 2005 roku przez rodzinę Lehman Na powierzchni 5000 metrów kwadratowych zgromadzono prawie 2000 motyli, które żyją tu na wolności pośród tropikalnej roślinności.
12:30 Peeneműnde – miejscowość gdzie nauka zawarła z wojskiem zgubny układ. W 1939 r. powstał tu Wojskowy Zakład Doświadczalny. Obecnie muzeum posiadające dwie ekspozycje: stałą gdzie prezentowane są dokumenty, makiety, oryginalne części broni rakietowej i odrzutowej oraz plenerową gdzie eksponowane są samoloty, śmigłowce, rakiety.Dla zainteresowanych zwiedzanie okrętu rakietowego nawodnego i okrętu podwodnego Juliett V-461.
15:00 NOWOŚĆ!!! TRUSKAWKOWA MANUFAKTURA ” KARLS”Proces produkcyjny wprost na oczach gości! Największy tradycyjny sklep Karlsa a w nim:ogromny wybór regionalnych produktów, ludowych dekoracji przygotowanych ręcznie- od tematyki morskiej aż po ceramikę artystyczną, oraz wszelkie soki i wina tradycyjne. Fabryka marmolady i czekolady, wytwórnia cukierków, tradycyjna piekarnia, oraz palarnia kawy to tylko niektóre z atrakcji.
Możliwość degustacji lokalnych produktów
17:00 Powrót do Świnoujścia pożegnanie uczestników wycieczki.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Wyspa Uznam”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *